PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Seminář "Evropská unie, Česká republika a cestovní ruch"

V úterý 18. března 2003 se uskutečnil v Rytířském sále Senátu Parlamentu ČR seminář uspořádaný Výborem pro vzdělání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu České republiky ve spolupráci s Folklorním sdružením České republiky pro starosty a primátory měst a obcí, ve kterých se konají každý rok ve spolupráci s Folklorním sdružením ČR významné lidové slavnosti a mezinárodní folklorní festivaly.
Záštitu nad seminářem převzal předseda Senátu Parlamentu ČR Petr Pithart. Hlavním tématem semináře byly otázky a problematika cestovního ruchu a integrace České republiky do Evropské unie, včetně možností využití tradiční lidové kultury v tomto procesu. Jako hlavní referující vystoupil s emotivním projevem týkajícím se integrace České republiky do evropských struktur místopředseda vlády České republiky a ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda, který v širších souvislostech též odpověděl na několik vznesených dotazů. Náměstek ministra pro místní rozvoj Čestmír Sajda seznámil hosty s problematikou "průmyslu" cestovního ruchu a otázkami souvisejícími především s domácí turistikou. Zdůraznil význam místních a regionálních lidových tradic a folkloru jako našeho výrazného trumfu a lákadla pro zahraniční návštěvníky. Jednání zahájila senátorka Jaroslava Moserová a přítomné svým projevem oslovil též 1. náměstek ministra kultury Zdeněk Novák.
Přítomno bylo téměř sto hostů, zástupců pěti desítek festivalových měst z celé republiky, kteří ocenili možnost setkat se s pozvanými představiteli České republiky a osobně s nimi prodiskutovat otázky spojené s cestovním ruchem a domácí turistikou v čase před integrací republiky do Evropské unie a výhledově též v budoucnosti po vstupu naší země do společenství evropských států.

František Synek

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 20.03.2003 v 14:17 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA