PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Z činnosti výboru a sekretariátu FoS ČR

Sekretariát FOS
V uplynulém období se výbor Folklorního sdružení ČR sešel za účasti revizní komise a předsedů regionálních folklorních sdružení na dvou společných jednáních. V obou měly významné místo především ekonomické otázky činnosti naší organizace. Jednalo se o struktuře dotace MŠMT ČR na rok 2003, byly schváleny směrnice pro využívání dotací členskými soubory a výbor ustanovil také komise, které budou o přidělení dotací jednotlivým souborům rozhodovat. Obsahem jednání výboru byly také dětské přehlídky, informace o zahraničních aktivitách, příprava majoritních akcí sdružení v roce 2003 a další.
Podstatnou součástí činnosti sekretariátu bylo zpracovávání žádostí o dotace na činnost sdružení a jeho významné akce. FoS ČR se stalo koordinátorem společného mezinárodního projektu, zaslaného na Visegrádský fond, který se týká letošních Dnů tradiční kultury v ČR, SR, Maďarsku a Polsku.
Zahraniční úsek věnoval hodně práce také přípravě letošních "festivalových koleček" zahraničních souborů a komunikaci o výměnách souborů v tomto roce. Na MŠMT ČR byla ve druhém kole (na druhou polovinu roku) podána žádost o podporu zahraničních výměn souborů. S funkcí generálního sekretáře zahraničních vztahů se rozloučila naše kolegyně Lenka Benkarri a její povinnosti plně převzal Bc. Pavel Kozák.
Mezi zajímavé a úspěšné akce patřil v tomto období seminář Evropská integrace a cestovní ruch, uspořádaný 18.03.2003 ve spolupráci s Výborem pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu ČR. Hlavními referujícími na tomto semináři, nad kterým převzal záštitu předseda Senátu Petr Pithart, byli místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda, 1. náměstek MMR Čestmír Sajda, 1. náměstek MK ČR Zdeněk Novák a ředitel Agentury pro mládež pan Böhm.
Pokud jste dostali toto číslo Folkloru, znamená to, že Váš soubor včas uhradil členské příspěvky na rok 2003. Ostatním souborům bylo zasílání časopisu pozastaveno do doby, než splní tuto členskou povinnost. Významným zdrojem informací pro naše členy i veřejnost se stále častěji stává také adresa www.fos.cz. V posledním období se podařilo dosáhnout dalšího zlepšení těchto informačních stránek a doporučujeme je pravidelně navštívit.
Hezký zbytek jara, krásné léto a hodně pěkných zážitků s folklorem přeje

Jiří Pokorný

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 21.05.2003 v 19:58 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA