PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Folklorní pořady Českého rozhlasu (2003)

Český rozhlas a folklor
Vědomy si popularity, které se zmiňovaný hudební žánr těší zvláště v jednotlivých regionech České republiky, nabízejí folklor ve své programové nabídce zejména regionální stanice Českého rozhlasu. Ať to je ČRo Brno (např. každý den vysílaný pořad Na moravskou notu), ČRo České Budějovice (pravidelné pořady Zdráva buď muziko, Když se řekne folklor, Na pěknú notečku atd.), ČRo Olomouc (každodenní pořad s moravskou lidovou písničkou, pořady Cimbál a husle, Moravo, Moravo či Proměny), ČRo Plzeň (každý den vysílaný pořad Špalíček lidových písní, Dopolední folklorní pozvánka, U muziky s Plzeňáky a další) či ČRo Ostrava.
Z celoplošných stranic se ve své nabídce věnuje folkloru zvláště Český rozhlas 2 - Praha. Význam, který veřejnoprávní rozhlas folkloru přikládá, nedokumentuje pouze programová část aktivit rozhlasu. Český rozhlas také spolupracuje s řadou folklorních sdružení a je spolu se svými celoplošnými a regionálními stanicemi aktivním mediálním partnerem řady významných folklorních akcí a událostí (MFF ve Strážnici, MFF v Plzni, Dudácký festival ve Strakonicích, MFF Svatobořice-Mistřín, Folklorní festival v Kovářově a další). Zájem rozhlasu o folklor i o dění na folklorní scéně pak jistě dokresluje i spolupráce na vydávání hudebních nosičů či samostatné internetové stránky ČRo Plzeň věnované výhradně zmiňovanému žánru.

redakce

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 22.05.2003 v 19:58 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA