PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

To nejlepší ze šuplíku pro 49. sezónu Ondráše

To nejlepší ze stále více národopisných oblastí Moravy i Čech předvede letos doma i v cizině Vojenský umělecký soubor Ondráš z Brna. Pod vedením Čestmíra Komárka získal tento 120tičlenný kolektiv tanečníků, zpěváků a hudebníků takřka profesionální úroveň.
Poslední rok prvního půlstoletí existence VUS Ondráš, plný rozdávání odkazu lidové kultury veřejnosti, bude pestrý, řekl nám jeho ředitel Č. Komárek a pokračoval: Sedm tanečních párů a šest z našich 22 muzikantů lidových nástrojů odlétá na šest týdnů na festival do USA. Mezinárodní folklorní festivaly nás čekají v jihočeském Kovářově, v červnu armádní národopisná přehlídka Rožnovská valaška. Zúčastníme se Dnů tradiční kultury zemí Visegrádské čtyřky - Rožnovských slavností v Rožnově, které budou v Dřevěném městečku a na Pustevnách od 4. do 6. července. Také doma v Brně zahájíme 19. června festival F-scéna na Velkém nádvoří hradu Špilberku, který bude rozdávat zájemcům po pět víkendů to nejlepší z folkloru.

Václav Žalud

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 02.06.2003 v 21:51 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA