PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Slovácký rok v Kyjově letos pošestnácté

Významná folklorní slavnost, snad nejstarší u nás, Slovácký rok v Kyjově, se letos v létě uskuteční již pošestnácté.
Jednou za čtyři roky přivádí do srdce Slovácka tisíce příznivců národopisu z domova i ze zahraničí. Po čtyři srpnové dny, 14. - 17. 8. 2003, bude Kyjov patřit lidovým tradicím a zvykům, bohatství a kráse krojů, písním a všem, kteří se o jejich zachování a šíření nejen doma starají. Zárukou programové pestrosti připravovaných pořadů jsou desítky národopisných souborů a muzik. Stovky účinkujících, od těch nejmenších až po zralé muže a ženy, se budou podílet na oživení všeho, co již není nedílnou součástí jejich každodenního života, ale je součástí kulturního bohatství a dědictví celého národa a snad nezní nadneseně, řekneme-li rodinného stříbra.
Stavění máje, klenotnicový pořad A zrodila se píseň, Jarmak, krojovaný průvod, Poručíme větru déšču..., Tradice bez hranice, Jízda králů či Okolo Moravy, to jsou jen namátkou vybrané pořady z více jak dvou desítek (nepočítaje v to taneční zábavy a výstavy) těch, jejichž příprava je v plném proudu. Připraven je též plakát XVI. slováckého roku. Ve výběrovém řízení zaujal z osmnácti návrhů od devíti autorů nejvíce návrh Jaroslava Homoly z Brna. Autor zvolil neobvyklou a zajímavou formu keramických prvků znázorňujících postavičky tří muzikantů, nápis, kyjovskou radnici a znak města, jejichž seskupení a fotografická podoba působí vtipně, neotřele a vesele. Doufejme, že i jeho zásluhou zavítají do Kyjova nejen stálí, ale i noví příznivci národopisu. Všichni jste srdečně zváni a vítáni.

Dana Petříčková

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 03.06.2003 v 21:51 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA