PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

POD KŘENOVSKÓ MÁJÓ
... a my tancujem dál

XVIII. Národopisná přehlídka okresu Vyškov
1. června 2003
Dne 1. června 2003 pořádají Obecní úřad Křenovice, Křenovické občanské sdružení při ZŠ Křenovice a Folklorní sdružení České republiky XVIII. Národpisnou přehlídku okresu Vyškov POD KŘENOVSKÓ MÁJÓ - ...a my tancujem dál. Přehlídka se koná v Křenovicích v přírodním amfiteátru ve 14.30 hodin.
Tato přelídka se tradičně vyznačuje důrazem na autenticitu folklorního projevu a pravidelně se jí zúčastňují folklorní soubory, zpracovávající hanácký folklorní materiál ze subregionu Vyškovsko.
Osmnáctého ročníku se zúčastní dětský folklorní soubor Křenováček a Křenovák pořadatelského sdružení KOS při ZŠ Křenovice, Hanácké folklórní sóbor Trnka z Vojenské vysoké školy pozenmního vojska Vyškov, Malá Jasénka ze Vsetína a dětský folklorní soubor Kuřátka z Chrudimi. Soubory vystoupí v programu věnovanému 40. výročí založení souboru Křenováček a 20. výročí založení souboru Křenovák s výstižným názvem ...a my tancujem dál. Scénáristicky a režijně zpracovala program Regina Kokešová, slovem provází Monika Brindzáková, organizaci zabezpečuje Eva Marková, ozvučení Pavel Jarolím z agentury Kočena.
Přehlídce předchází přijetí hostů přehlídky starostou obce a slavnostní krojovaný průvod obcí, který začíná ve 14.00 hodin.
Hlavními mediálními partnery je Český Rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel. Významnými partnery jsou CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha a Sdružení Tradice ČR.

Zpracoval:
Václav Horčička
26.5.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 29.05.2003 v 13:38 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA