PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Podluží v písni a tanci

50.ročník národopisných slavností
TVRDONICE
6.-8.června 2003
Ve dnech 6.až 8.června pořádá obec Tvrdonice a Slovácký Podlužácký krůžek jubilejní 50. ročník národopisných slavností "Podluží v písni a tanci". Poprve se spolupořadatelem této akce stalo i Folklorní sdružení České republiky. Tímto získaly slavnosti statut pozorovatele mezi čtyřiačtyřiceti akcemi, na jejichž organizaci se toto významné sdružení dětí a mládeže a největší občanské sdružení v oblasti kultury u nás, plně nebo částečně podílí. Záštitu nad slavnostmi převzal Josef Kaňa, předseda senátorského klubu Senátu Parlamentu České republiky.
V pátek před oficiálním zahájení slavností vystoupí dechová hudba Janička. Po oficiálním zahájení slavností následuje přehlídka dechových hudeb Zlaťanka, Mistříňanka, Vlčovanka, Šohajka, Dolanka, Lácaranka. Po přehlídce pokračuje večer lidovou veselicí s dechovou hudbou Vlčovanka.

První část sobotního odpoledne, pod názvem Naše děti, zahájí koncert mládežnické dechové hudby z Ratíškovic a z Rakouska. Slavnostní průvod dětských souborů uvede přehlídku dětských národopisných souborů. Účinkují soubory Pomněnka a Pěvecký sbor ZŠ z Tvrdonic, Pampelišky a Šáteček z Hrušek, Břeclavánek, CM ZUŠ Břeclav, Jatelinka z Moravské Nové Vsi, Koňárek Poštorná, Duběnka Hodonín, Vonička ze Zlína a Brodčánek Brodské. Mladí zpěváci z Podluží se zúčastní Soutěží ve zpěvu. Zahraj mě hudečku, Soutěž o Stárka podluží, to je název večerního programu, ve kterém bystoupí CM J.Severina, Slovácko ml., BROLN a NS Břeclavan se svými hosty a sólisty, mužské sbory z Tvrdonic-Kostic, Mikulčic, Mutěnic, Moravské Nové Vsi, ženský sbor z Tvrdonic a mladí soutěžící z regionu. Po přehlídce opět následuje lidová veselice s cimbálovými muzikami a dechovou hudbou Tvrdončanka.
Nedělní program začíná mší v chrámu páně sv. Mikuláše za účastníky slavností. Vystoupení souboru Mrákov završí sjíždění krojované chasy na vozech tažených koňmi na náměstí Míru. Hore Tvrdonicama je název průvodu účinkujících obcí. V odpoledním programu s názvem Vesele na Podluží účinkují děti MŠ a ZŠ Tvrdonice, Chodský soubor Mrákov, Slovácký krůžek z Prahy a Dolina Ratíškovice. Hodové verbování na Podluží předvedou tanečníci ze Slováckého krůžku Tvrdonice, Lužice a sólisté a verbíři všech generací regionu. Po skončení programu následuje lidová veselice s dechovou hudbou Janička.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Jih a Radio Proglas. Slavnosti podpořili Jižní Morava a.s., VHS Břeclav, Frujo a.s. Tvrdonice, Transgas a.s., Česká spořitelna, Jihomoravský kraj, Rovnost, PHARE , OSA, CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.
Zpracoval:
Václav Horčička 26.5.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Tvrdonice

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 01.06.2003 v 08:51 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA