PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Dětská Strážnice 2003 TISKOVÁ ZPRÁVA

Podpis smlouvy mezi Folklorním sdružení ČR a Správou českých center
Strážnice, 29. 5. 2003
V pátek 28. a v sobotu 29. května 2003 se uskutečnil v jihomoravské Strážnici další ročník festivalů dětských folklorních souborů - Strážnice 2003, který byl uspořádán ve spolupráci Města Strážnice, Ústavu lidové kultury Strážnice (ÚLK), Folklorního sdružením ČR (FoS ČR) za významné pomoci manželů Duškových z Prahy.
Dětský festival se uskutečnil za účasti více než desítky dětských folklorních souborů z celé České republiky nejen v ulicích a na strážnickém náměstí, ale řada pořadů se odehrála také v Muzeu vesnice jihovýchodní Moravy a v zámeckém parku.
V rámci sobotního odpoledního přijetí vedoucích a zástupců souborů starostou města Strážnice panem Šašinkou byla podepsána dvoustranná dohoda o spolupráci mezi Folklorním sdružením ČR, zastoupeným předsedou sdružení panem Zdeňkem Pšenicou a Správou českých center, které při podpisu zastupoval ředitel Milan Sedláček.
Ve Strážnici podepsaná dohoda otevírá nové možnosti vzájemné spolupráce obou institucí při prezentaci českého, moravského a slezského folkloru a lidové kultury v zahraničí právě prostřednictvím Správy českých center, která jsou ve městech Berlín, Bratislava, Brusel, Budapešť, Bukurešť, Drážďany, Hag, Kyjev, Londýn, Mnichov, Moskva, New York, Paříž, Sofie, Stockholm, Varšava a Vídeň. Dohoda umožní pomocí lidových písní, hudby, tanců a krojů v podání členských folklorních souborů FoS ČR zvýšit zájem zahraničních hostů o návštěvu České republiky i o poznání jejich v mnoha národopisných regionech doposud živých folklorních tradic.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 03.06.2003 v 11:16 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA