PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

III. Mezinárodní folklorní festival
Evropské setkání souborů v Telči 2003

5. až 12. července 2003 TISKOVÁ ZPRÁVA
Ve dnech 5. až 12. července 2003 pořádají Folklorní sdružení České republiky, KÚ Kraje Vysočina, Horácké folklorní sdružení, Město Telč, Město Třešť, Státní zámek Telč a folklorní soubor Podjavořičan Telč III. Mezinárodní folklorní festival EVROPSKÉ SETKÁNÍ SOUBORŮ v překrásném prostředí Státního zámku v Telči a nedalekém městě Třešť. Festival se koná každé dva roky a je zařazený do Dnů tradiční kultury v České republice.
Záštitu nad letošním festivalem převzal náměstek hejtmana Kraje Vysočina Miloš Vystrčil.
Tradičního festivalu se v letošním roce zúčastní kromě místních hostitelských souborů Podjavořičan, Kvítek, Kvítek II a Kvíteček také soubory Klobučan z Valašských Klobouk, Vysočan z Jihlavy a Pošumavská dudácká muzika.
Ze zahraničí byly na festival pozvány folklorní soubory Cirles Preddvor ze Slovinska, Iyasa Bulawayo ze Zimbabwe, Pomorze Chelmno z Polska, Askara Bombay z Indie a soubor ze Slovenska.
Festival zahajuje v sobotu 5.7.2003 společným večerním vystoupením telčských souborů a všech souborů zahraničních. Každý následující den nese jméno podle zúčastněných národností, kdy soubory prezentují kulturu a dovednosti svých zemí. Neděle uvede Český den, pondělí Slovinský den, úterý Moravský den, středa Polský den, čtvrtek Indický den a pátek Slovenský den. V sobotu 12.7.2003 se soubory rozloučí. Specifickým rysem setkání souborů jsou tvůrčí dílny a soutěže, které jsou organizovány v areálu Střední odborné školy v Třešti a diváci mají možnost posoudit výsledky této činnosti na jevišti. Účastníci festivalu, kromě navázání užších kontaktů, se loučí obohaceni o poznání zvyků a kultury jednotlivých národů. .
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky, Deník Vysočina a Region 87.9 Český rozhlas. Festival podpořili Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Kraj Vysočina, CAC Leasing, a.s., OSA Praha, Sdružení Tradice ČR a další sponzoři.

Zpracoval:
Václav Horčička,
5. června 2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 09.06.2003 v 08:51 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA