PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

IV. Mezinárodní folklorní festival
Na rynku v Bystřici

4. až 6. července 2003 - Bystřice pod Hostýnem
TISKOVÁ ZPRÁVA
Ve dnech 4. až 6. července 2003 pořádají Valašský soubor písní a tanců Rusava, Městský úřad v Bystřictřici pod Hostýnem a Folklorní sdružení České republiky IV. ročník Mezinárodního folklorního festivalu "Na rynku v Bystřici".
Již den před zahájením festivalu ve čtvrtek 3.7.2003 vystoupí odpoledne ve 14.00 hod. na náměstí v Bystřici pod Hostýnem zahraniční soubory Ulybka z Ivanova z Ruska a Compánía de Danza Veracruz z Mexika.

V pátek 4.7.2003 se ve 14.00 hod. se představí na náměstí v Bystřici pod Hostýnem soubory France Marold - Ljubljana ze Slovinska a Agrinia z Řecka. Zahraniční soubory předvedou své umění také při vystoupeních v lázeňském prostředí v Teplicích nad Bečvou, Vsetíně a Rožnově pod Radhoštěm.

Sobota 5.7.2003 je hlavním festivalovým dnem Dopolední představení od 9.00 hod. patří dětským souborům. Vystoupení domácích souborů ÚSP Javorník z Chvalčova, Rusavjánek, Malá Rusava, Bukovinka a Bystřica z Bystřice pod Hostýnem a Krušpánek z Prahy zakončí svým programem soubor Ulybka z Ruska.
Ve 14.30 hod., po krojovaném průvodu městem, bude festival slavnostně zahájen a od 15.00 do 19.30 hod. připravili pořadatelé na bystřickém rynku společný program pěti souborů z České republiky a pěti zahraničních souborů. Program zahájí domácí spolupořadatelský soubor Rusava, který letos vstoupil do jubilejního padesátého roku své existence. Potom následují soubory Lužičan z Krásné Lípy, Jasénka ze Vsetína, Jiskra z Plzně a Olšava z Uherského Brodu. Zahraniční, výše jmenované soubory z Ruska, Slovinska a Řecka, doplní ještě soubor Bystrina ze Slovenska a August Cesarec z Chorvatska. Následná taneční zábava na náměstí, při které budou vyhrávat muziky zúčastněných souborů, přejde až do následujícího dne.
Po celou sobotu se budou moci návštěvníci seznámit s tradičními lidovými řemesly. V neděli odpoledne vystoupí na závěr festivalu zahraniční soubory v přírodním amfiteátru v Podolí u Přerova.

V čestném předsednictvu festivalu jsou člen Rady Zlínského kraje Jiří Severin, starosta města Bystřice pod Hostýnem Zdeněk Pánek, vedoucí odboru kultury MÚ Barbora Janečková, ředitel SPŠ nábytkářské Bystřice pod Hostýnem Aleš Zapletal a hlavní sponzor Jaroslav Mikulčák.


Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel Zlaté stránky. Festival podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice ČR a sponzoři.

Zpracoval:
Václav Horčička 11.6.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.06.2003 v 18:11 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA