PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Zpěváčci z Čech ozdobou soutěže Slávik Slovenska 2003

V sobotu 28. června 2003 se uskutečnil v překrásném sále Parku kultury a oddechu Čierny Orol v Prešově pod záštitou Mistra Petra Dvorského 13. ročník soutěže dětských zpěváků slovenských lidových písní Slávik Slovenska 2003.
Soutěžního slovenského klání 16 vítězů krajských soutěžních kol se zúčastnila také početná delegace Folklorního sdružení České republiky, v jejímž čele byl předseda Zdeněk Pšenica. S ním byli v Prešově velmi srdečně přivítáni mimo jiné také generální ředitel Českého rozhlasu pan Václav Kasík, místopředseda Folklorního sdružení ČR František Synek a členky odborného lektorského sboru naší obdobné soutěže Zpěváček Anna Buroňová a. Radka Ehrenbergerová.
Přítomna byla též trojice našich nejúspěšnějších dětí - vítězů letošní celostátní soutěže Zpěváček 2003 a totiž Jana Otáhalová ze Starého Poddvorova (Zlatý zpěváček 2003), Monika Plháková z Postřelmova (Stříbrný zpěváček 2003) a Jakub Kotal z Hroznové Lhoty (též Stříbrný zpěváček 2003). Naše děti zazpívaly v rámci přehlídky své oblíbené písničky za doprovodu Cimbálové muziky souboru Šarišan Prešov a všechny přítomné hosty, rodiče i soutěžící slovenské děti velmi zaujaly. Svým vystupováním a vysoce kultivovaným přednesem moravských lidových písní byly jistě milou a vítanou ozdobou tohoto ročníku slovenské soutěže Slávik a v Prešově i během dlouhé cesty prožily nezapomenutelné zážitky - prohlédly si slovenské velehory, koupaly se v Liptovské Mare, seznámily se s třetím největším slovenským městem, obdivovaly slovenské přírodní krásy, Spišský hrad, Strečno i Trenčín a navázaly nová kamarádství se svými slovenskými vrstevníky.
Účast naší delegace a dětí byla součástí rozvíjející se spolupráce pořadatelů soutěží Zpěváček a Slávik, v jejímž rámci se pod záštitou M. Petra Dvorského uskutečnily koncerty v Bratislavě (září 2001) a v Praze (září 2002). Během setkání byly projednány podrobnosti třetího společného koncertu Slávik - Zpěváček, který bude za účasti 14 dětí (7 nejlepších z České republiky a 7 nejlepších ze Slovenska) v září tohoto roku ve Slovenském rozhlase v Bratislavě.

PhDr. František Synek
místopředseda sdružení
tel/fax 518 620 450, 604 384 410
E-mail: synek@adam.cz

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 02.07.2003 v 23:59 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA