PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XV. ročník festivalu SEKÁNÍ S FOLKLOREM Hradec Králové 22. a 23.srpna 2003

Tisková zpráva

Platnost obrázku vypršela.

Ve dnech 22. a 23. srpna 2003 se koná v krásném východočeském krajském městě Hradci Králové a v atraktivním areálu zámku Hrádek u Nechanic 15. ročník festivalu Setkání s folklorem.

Akci organizuje Folklorní sdružení České republiky spolu s Hradeckou kulturní a vzdělávací společností, Odborem kultury Magistrátu města Hradec Králové, Kulturním střediskem v Nechanicích a s domácím folklorním souborem Kvítek.

Záštitu nad 15. ročníkem folklorního festivalu převzal hejtman Královéhradeckého kraje Pavel Bradík.

Ve dvou festivalových dnech se divákům představí zahraniční folklorní soubory Canterini della Riviera Jonica z Itálie a Rokka z Dunakeszi z Maďarska. Naši republiku budou reprezentovat folklorní soubory Písečan z Písku, Valašský soubor Beskyd ze Zubří a královéhradecký Kvítek.

V pátečním pořadu dne 22.8.2003 vystoupí soubory od 17.00 do 19.00 hod. na pódiu v Jiráskových sadech v Hradci Králové a od 20.00 hod. do 21.00 hod. na pěší zóně, v případě nepřízně počasí v Adalbertinu. Ale již v 16.00 hod. uvidí diváci krojovaný průvod městem.

V sobotu dne 23.8.2003 je připraven od 15.00 do 17.00 hod pořad v areálu zámku Hrádek u Nechanic a v případě nepříznivého počasí v Kulturním domě v Nechanicích. V 19.00 hod. zakončí festival společenský večer.

Pořadatelé zvou srdečně všechny do společnosti lidových písniček a tanců a jejich snahou je připravit pěkné prostředí, ve kterém se všichni budou cítit dobře.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas v rámci 80. Výročí zahájení vysílání, Mediatel Zlaté stránky a Radio Proglas. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský, CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.

Zpracoval: Václav Horčička 17.7.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 20.07.2003 v 23:37 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA