PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Mezinárodní folklorní festival Brno 28. 8. - 1. 9. 2003

Tisková zpráva FOS
ZELINKA Milan
XIV. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL
BRNO 2003


Ve dnech od 28. do 31. srpna 2003 pořádá Sdružení přátel folkloru v Brně, Folkorní sdružení České republiky a Úřad městské části Brno - střed Statutárního města Brna XIV. Mezinárodní folklorní festival Brno´03. Ve čtyřech festivalových dnech se široké veřejnosti představí zahraniční folklorní soubory z Maďarska, Řecka, Německa, Španělska, Chorvatska, Slovenska a řada souborů domácích.. Celkem se festivalu zúčastní více než 40 folklorních kolektivů (1040 účinkujících).

Záštitu nad festivalem převzali první místopředseda vlády a ministr vnitra ČR Stanislav Gross, hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek a primátor Statutárního města Brna Petr Duchoň.

Festival bude zahájen tradičně úvodním koncertem v divadle Husa na provázku ve čtvrtek 28. srpna v 19 hodin.V pátek večer v 19 hodin se na nádvoří Staré radnice pro milovníky lidové hudby uskuteční hudební pořad "Muzikanti hrajte", ve stejnou dobu v amfiteátru v Řečkovicích na pořad "Poďme všeci do kola".

V sobotu dopoledne v 10 hodin program pokračuje na nádvoří Staré radnice dětským pořadem "Jabka zrajú za stodolú" Průvod krojovaných skupiny v centru města vyrazí netradičně až odpoledne ve 14 hodin. Ve stejné době budou moci v rámci Líšeňských hodů na náměstí Karla IV. diváci spatřit chasu z Líšně při jejich hodovém průvodu, který zpestří svým programem některé zahraniční soubory. Diváci v centru města mohou navštívit nádvoří Staré radnice, kde v 15 hodin začne pořad "Na vědomost se dává: Tančíme dál..." věnovaný jubileím dětských souborů Javorníček a Křenováček. Kdo na nádvoří Staré radnice zůstane, může od 17 hodin zhlédnout pořad "Na pomezí". Hodinu před tím v rámci Dne radnice v Medlánkách se uskuteční v lokalitě Sýpka pořad zahraničních souborů "Evropské obrázky 1". V 19 hodin pak začne na nádvoří Nové radnice 1. hlavní festivalový večer pořadem "Muziko, zvesela!" . Tance z různých konců světa v parodiích souboru Kunovjan budou k vidění ve 21 hodin na nádvoří Staré radnice.

Nedělní programovou náplň zahájíme ve 14,00 hodin na Nové radnici druhým dětským pořadem "Mám šáteček, mám" a v 16,00 hodin se mohou diváci podívat na nádvoří Staré radnice na "Evropské obrázky 2" - pořad zahraničních souborů. Čtrnáctý ročník festivalu uzavře závěrečný pořad "V dobrém sme sa zešli", který začíná v 18,00 hodin na nádvoří Nové radnice.

Festival se koná za podpory Ministerstva kultury České republiky, Krajského úřadu Jihomoravského kraje, Statutárního města Brna a Folklorního sdružení České republiky.

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Mediatel Zlaté stránky, Rádio Petrov a Radio Proglas. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský, CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR. Poděkování pořadatelů patří všem sponzorům.

Zpracoval:
Milan Zelinka, ředitel festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 14.08.2003 v 18:06 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA