PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

49. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL ČERVENÝ KOSTELEC 20. až 24. srpna 2003

Tisková zpráva FOS
49. MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL
ČERVENÝ KOSTELEC

20. až 24. srpna 2003

Ve dnech 20. - 24. srpna 2003 se uskuteční 49. Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci. V pěti festivalových dnech se divákům představí zahraniční soubory z Finska, Indie, Itálie, Japonska, Kolumbie, Lotyšska, Nového Zélandu, Peru, Polska, Srbska a Černé Hory, Turecka, Slovenska, české soubory Jičíňáček z Jičína, Špindleráček ze Špindlerova Mlýna, Barunka z České Skalice a domácí soubory Hadářek a Hadař.

Pořadateli festivalu jsou Město Červený Kostelec ve spolupráci s Folklorním sdružením České republiky Městským kulturním střediskem Červený Kostelec.

Záštitu nad festivalem převzal ministr zahraničních věcí a místopředseda vlády Cyril Svoboda a Rada Královehradeckého kraje.

49. ročník Mezinárodního folklorního festivalu se v letošním roce uskuteční již tradičně v přírodním areálu u Divadla J.K.Tyla a v případě nepříznivého počasí v Divadle J. K. Tyla v Červeném Kostelci.

První dva dny budou patřit zahraničním souborům. Se svými programy se představí veřejnosti v podvečerních a večerních vystoupeních. Tyto akce se setkávají s velikým zájmem veřejnosti.

Pozvánkou na festivalové programy jsou volná vystoupení souborů na předem určených místech po celém městě. Kolektivy procházejí městem, tančí a zpívají a místním obyvatelům tím připomínají dobu festivalu.

V pátek 22. srpna v 18 hodin začíná programový blok zaoceánských souborů a od 21 hodin se nám v samostatném vystoupení představí slovenské soubory.

V sobotu 23. srpna v odpoledních hodinách se soubory představí v programu "Odpoledne s folklorem" a v 19.30 hodin budou patřit Divadlo J.K.Tyla i přírodní areál tradičnímu a velice oblíbenému pořadu "Soubory se představují".

V neděli 24. srpna ráno se rozezpívá a roztančí celé naše město. Průvod krojovaných účastníků, který je zároveň pozvánkou na hlavní program festivalu, vyjde ze sídliště Koubovka, půjde přes náměstí do přírodního areálu. Na své cestě budou soubory tančit a zpívat v doprovodu svých muzik. Věříme, že svým elánem, jako každoročně, roztančí i část diváků, kteří se sejdou na trase průvodu. Již od 12 hodin se uskuteční "Koncert lidových muzik" v přírodním areálu. Ve 13 hodin bude zahájen hlavní program 49. Mezinárodního folklorního festivalu "Folklorní svět v Červeném Kostelci". Dle režie se na jevišti budou celé odpoledne střídat všechny zúčastněné soubory, aby nás potěšily rozmanitostí svých lidových písní a tanců. V podvečerních hodinách, za melodie znělky festivalu - písně "Náchodský zámeček", kterou si zazpívají společně všechny soubory, se festival ukončí.

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Mediatel Zlaté stránky a Radio Proglas. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský (OSA), CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.

Platnost obrázku vypršela.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.08.2003 v 18:21 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA