PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

IX. ročník SOCHOVY NÁRODOPISNÉ SLAVNOSTI
23. srpen 2003

Dne 23. srpna 2003 se ve Lhotce pod Ondřejníkem konají opět Sochovy národopisné slavnosti.
Dne 23. srpna 2003 se ve Lhotce pod Ondřejníkem konají opět Sochovy národopisné slavnosti.
V letošním roce se již jedná o deváté pokračování násilně přerušené tradice, kterou svého času založil významný sběratel lidových písní a tanců z kraje okolo Ondřejníka, řídící učitel místní školy Vincenc Socha. Od jeho narození uplynulo letos přesně sto let.

Pořadatelem slavností je Klub žen ve spolupráci s Obcí Lhotka, za podpory Ministerstva kultury České republiky, Folklorního sdružení České republiky a Krajského úřadu Moravskoslezského kraje. Záštitu nad slavnostmi převzali ředitel České televize Ostrava Ilja Racek a náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jiří Carbol.

Celý program nese název Pocta Vincenci Sochovi. V několika pořadech se pak představí převážně lašské soubory, které čerpají ze sbírek V. Sochy. Diváci uvidí soubory Malá Ostravica, Ostravička a Ostravica z Frýdku-Místku, Koťata a CM Kotci z Frýdlantu n.O., Pilky ze Lhotky, Grunik z Ostravice, Hlubina a CM Vojtek z Ostravy, Valášek a Valašský vojvoda z Kozlovic. Ze Slovenska se představí dětský soubor Pilsko z Oravské Veselé a soubor Detva z Detvy.

Program bude zahájen ve 13.30 hod. shromážděním všech účinkujících u pamětní desky V. Sochy a následným průvodem do areálu slavností.
Ve 14.30 hod. uvidí diváci pořad dětských souborů, v 16.00 hod. pořad dospělých souborů, v 18.30 hod vystoupí soubory Pilky a Hlubina a ve 20.30 hod. soubor Detva.
Na závěr slavností je připravena lidová veselice při cimbálových muzikách až do bílého rána. Pro návštěvníky slavností je v krásném přírodním areálu připraven nejen zajímavý program, ale také bohaté občerstvení.

Generálním sponzorem slavností je Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice.

Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Mediatel Zlaté stránky a Radio Proglas. Významným partnerem je také Ochranný svaz autorský (OSA), CAC Leasing, a.s. Praha a Sdružení Tradice ČR.


Zpracoval: Zdeněk Pšenica 3.7.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.08.2003 v 19:10 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA