PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

LIDOVÝ ROK 2003
XIV. Národní přehlídka folklorních souborů a skupin 6. a 7. září 2003 na Zámeckém náměstí ve Velké Bystřici

Ve dnech 6. a 7. září 2003 ve Velké Bystřici proběhne již XIV. Národní přehlídka folklorních souborů a skupin.
Akci pořádají Město Velká Bystřice, Folklorní sdružení ČR, Folklorní soubor Haná Velká Bystřice a Kulturní středisko Velká Bystřice pod záštitou předsedy výboru Senátu Parlamentu ČR Františka Mezihoráka a hejtmana Olomouckého kraje Jana Březiny s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Program přehlídky začíná v sobotu odpoledne ve 14.00 hod. Národní přehlídkou dětských souborů. V programu vystoupí Bystřinka ze Žďáru nad Sázavou, Děcka z Kunovic, DS H. Salichové z Ostravy - Poruby, Pištělákův DS z Brna, Valášek z Kozlovic a domácí soubory Krušpánek a Slaměnky. Na programu jsou pásma: Pečeme vdolke, Děti na pastvě a Halekačky, Horácké písně a tance, Vřeténko, Kač, kač, kačena apod. Na dětskou přehlídku navazuje vystoupení zahraničního souboru. Sobotní program uzavírá taneční "Lidová veselice". Vyhrávají muziky souborů Haná, Studánka, H. Salichové a Dechová hudba Bystřičanka.
V neděli pokračuje přehlídka od 10.00 hod. Národní přehlídkou dospělých souborů. V programu výročních obyčejů a v tanečních pásmech se představí soubory Polajka z Rožnova pod Radhoštěm, Radovan z Napajedel, Slezský soubor H. Salichové z Ostravy - Poruby, Studánka ze Žďáru nad Sázavou, Tanečnica z Brna a soubory Mladá Haná a Haná z Velké Bystřice. V programu je možno shlédnout Šmigrust, Moravskou besedu, Hosaři, Přástky, U muziky apod. Ve 13.00 hod. vystoupí se samostatným programem soubor Klas z Kraslic na Hané a ve 14.00 hod. se v programu "Debe decke tak belo" setkáme ještě jednou s dospělými soubory. V 17.00 hod. uzavře přehlídku samostatné vystoupení zahraničního souboru.
Součástí programu přehlídky je rovněž jarmark s ukázkami a prodejem výrobků lidových řemesel, zajištěno je tradičně bohaté občerstvení.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel Zlaté stránky. Festival dále podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha , Sdružení Tradice ČR, Sdružení hasičů Čech a Moravy a další sponzoři.

Zpracoval:
Václav Horčička 2.9.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 05.09.2003 v 17:21 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA