PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XXI. PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI
12. až 14. září 2003 na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově

Ve dnech 12. až 14. září 2003 proběhnou v Prostějově již XXI.PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI navazující na tradičně pořádané hody.

Festival organizuje Město Prostějov, Folklorní sdružení České republiky a DUHA - kulturní klub u hradeb v Prostějově tradičně ve spolupráci s Hanáckým folklorním sdružením se sídlem v Prostějově.
Záštitu nad slavnostmi převzal ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach, hejtman Olomouckého Kraje Jan Březina a starosta města Prostějova Jan Tesař.
Slavnosti začínají již v pátek odpoledne Hanáckým nokturnem, pásmem lidové hudby a zpěvu v podání Roberta Křesťana s kapelou. V sobotu Hanácké nokturno pokračuje koncertem folklorního souboru Canterini di Brolo ze Sicílie.

Na hodovou neděli je připraven bohatý program. Již od rána vyhrává Vřesovanka, krojovaná dechovka Vladimíra Žocha. Dětské hanácké soubory se představí v komponovaném pásmu Jaro na Hané. Soubory z Vyškova, Prostějova, Kralic, Velké Bystřice, Doloplaz, Prosenice a Ústí u Hranic se představí s pásmy tanců a dětských her, např.O rebníka, Co je ve vodě, Prší, Královničky a Jak to u nás chodívalo o žních. Ještě dopoledne následuje koncert souboru ze Sicílie. Odpoledne opět patří lidové hudbě a tanci. Samostatným koncertem se představí slovácká krojovaná dechovka Vlčnovjanka. V komponovaném pořadu Či só hode... vystoupí dospělé hanácké soubory Trnka z Vyškova, Cholinka z Choliny na Hané, Hanák z Troubek, Hanačka z Litovle, Haná z Přerova, Olešnica z Doloplaz, Mánes z Prostějova a Klas z Kralice na Hané. Večer uzavírá slavnosti koncert známého písničkáře Wabi Daňka a Miloše Dvořáčka.

Bohatý je doprovodný program. Na nám. T. G. Masaryka se bude konat tradiční hodový jarmark, jehož součástí bude nejen prodej výrobků lidových řemeslníků, ale rovněž předvádění jejich práce. Na své si přijdou rovněž milovníci tradiční kuchyně, je zajištěno hodové občerstvení. Ve Smetanových sadech po celou neděli probíhají doprovodné pořady pro děti: Se svými pohádkovými představeními vystoupí hudební divadelní soubor KUK a CUK z Brna a loutkové divadlo POLI z Hradce Králové.
Festival podporují Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky, Sdružení Tradice ČR, Ochranný svaz autorů, CAC Leasing, Sdružení hasičů Čech a Moravy, finančně přispívá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Zpracoval: Václav Horčička 3.9.2003

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Prostějov
Zveřejněno 05.09.2003 v 18:33 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA