PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

ONDRÁŠ bodoval ve francouzském Dijonu

Dne 24. 8. 2003 (s návratem 8. 9. 2003) odcestovali členové Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ Brno do země skvělého vína a výborných sýrů - do Francie (přesněji do Dijonu a Sarry), aby svým uměním získali sympatie místních diváků.
První týden byl ve znamení "velkých nervů" a maximálního soustředění, neboť
57. ročník festivalu "Fêtes de la vigue Dijon 2003" není jen běžným mezinárodním folklorním festivalem, ale i jedním z pouhých čtyř soutěžních festivalů na celém světě. Tudíž není pochyb o tom, že už jen obdržení pozvání do Dijonu je možné považovat za prestižní záležitost a o případném úspěchu v soutěži ani nemluvě. Snahou tanečníků a muzikantů z ONDRÁŠE bylo co nejlépe reprezentovat barvy naší státní vlajky stejně jako barvy města Brna a odvést na soutěžním podiu maximum ze svého umu tak, aby se "nebylo za co stydět". Do soutěžního klání si Ondráši připravili hudebně-taneční blok, jenž byl sestaven
z nejatraktivnějších tanců z regionů Čech - "Dřeváčkový", "Holubička", "Furiant a Skočná". Při výběru programu se Ondráši "trefili do černého", protože jejich program v tvrdé konkurenci dalších 16ti zúčastněných souborů z celého světa (např. Kuba, Korea, Turecko, Španělsko, Rusko, Řecko...) obstál a 15ti členná porota ohodnotila umění Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ bronzovou plaketou. Je nutné podotknout, že po zhlédnutí naprosto profesionálních výkonů vítězného souboru Gortes z Severní Oseti - Alanie stejně jako excelentní show stříbrem oceněného kubánského souboru Maraguan zůstávali členové souboru ONDRÁŠ na pochybách, zda je vůbec možné něčemu takovému konkurovat s českým lidovým tancem. Třetí místo je však důkazem toho, že obavy z neúspěchu byly naprosto zbytečné a že náš - český a moravský folklor má v rámci celosvětové folklorní scény své pevné místo.
Po slavnostním předání cen a celkovém uzavření 57. ročníku festivalu hudby a tance v Dijonu se soubor přesunul do francouzského městečka Sarry. Zde své české přátele s nadšením očekávali členové skupiny historického tance SARRY 1900, s nimiž soubor ONDRÁŠ udržuje již 12leté přátelství. Druhý týden svého pobytu ve Francii tak strávili Ondráši už ve znamení pohody a klidu (a s bronzovou medailí v kapse!).
Všem členům Vojenského uměleckého souboru ONDRÁŠ k jejich úspěchu ve francouzském Dijonu právem patří velké blahopřání a doufejme, že stejně úspěšná bude i jejich umělecká sezona v nadcházejícím roce 2004, ve kterém soubor ONDRÁŠ (dříve VSPT Jánošík Brno) oslaví 50. výročí od svého vzniku.

Blanka Jakubčíková

Fotografie ze zájezdu Vám rádi zašleme elektronickou poštou po telefonické domluvě.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 24.09.2003 v 14:08 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA