PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Slavnostní otevření kanceláře v Ostravě

Ve čtvrtek 30. října proběhlo v Českém domě v Ostravě - Vítkovicích oficiální zahájení činnosti kanceláře Folklorního sdružení České republiky pro Moravskoslezský kraj.
Za přítomnosti mnoha významných hostů, starostů městských obvodů Ostravy, starostů a dalších zastupitelů měst a obcí Moravskoslezského kraje v nichž se každoročně konají folklorní festivaly, a dalších osobností kulturního života kraje, zahájil slavnostně činnost kanceláře předseda Folklorního sdružení ČR Zdeněk Pšenica spolu s tajemníkem kanceláře FoS ČR pro Moravskoslezský kraj Jiřím Buroněm a koordinátorkou FoS ČR pro Moravskoslezský kraj, a zároveň předsedkyní Folklorního sdružení Těšínského Slezska, Annou Buroňovou.
O budoucí činnost kanceláře projevil zájem i předseda PS Parlamentu ČR Lubomír Zaorálek, který využil své přítomnosti v Ostravě a navštívil kancelář již v pondělí 27. října.
Slavnostní zahájení bylo obohaceno nádhernými pěveckými výkony mladých talentů, interpretů lidových písní, všech čtyř regionálních sdružení, jež pracují na území Moravskoslezského kraje. Těmito jsou Folklorní sdružení Ostrava zastoupené předsedkyní Helenou Skálovou, Folklorní sdružení Opavského Slezska zastoupené předsedkyní Jaroslavou Polákovou, již výše jmenované Folklorní sdružení Těšínského Slezska s předsedkyní Annou Buroňovou a Valašské folklorní sdružení zastoupené předsedkyní Janou Šamánkovou.
Přítomným hostům byla představena budoucí činnost kanceláře FoS ČR pro Moravskoslezský kraj, její stěžejní úkoly a vize spolupráce nejen v rámci kraje, ale i v rámci celé republiky, včetně možností rozvinutí příhraniční spolupráce. Půjde především o dokumentaci folklorních souborů a projevů tradiční lidové kultury na území kraje, jejich prezentaci, poradenství v oblasti grantové politiky, konzultační činnost a odbornou spolupráci při zajišťování školení či seminářů. Další důležitou činností bude spolupráce s kulturními a vzdělávacími institucemi kraje, muzei, stejně jako se zástupci městských úřadů či krajského zastupitelství.

Zpracoval : Jiří Buroň

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 04.11.2003 v 08:22 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA