PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Reprezentační
VII. NÁRODNÍ KROJOVÝ PLES FOLKLORNÍHO SDRUŽENÍ ČR

Žďár nad Sázavou, 7. 2. 2004
Folklorní sdružení České republiky uspořádalo v minulých šesti letech ve Žďáru nad Sázavou šest nádherných reprezentačních NÁRODNÍCH KROJOVÝCH PLESŮ FOLKLORNÍHO SDRUŽENÍ ČR, na jejichž přípravě se spolupodílelo výrazně také město Žďár nad Sázavou, jeho představitelé a sponzoři. Především počínaje třetím ročníkem se plesy mimořádně vydařily a byly ozdobou a vyvrcholením plesové sezóny ve městě i na Vysočině.
VII. NÁRODNÍ KROJOVÝ PLES 2004 se uskuteční v sobotu 7. února 2004 za účasti několika stovek krojovaných účastníků z celé naší republiky s bohatým programem, v němž nebudou chybět předtančení Českou a Moravskou besedou, samostatná vystoupení souborů z vybraných národopisných regionů ČR (Horácko, Chodsko, Slovácko aj.), volba Miss plesu, bohatá tombola.
Samozřejmostí bude dostatek prostoru pro vlastní tanec při slovácké dechové hudbě Ištvánci ze Šardic u Kyjova, Domažlicé dudácké muzice, Cimbálová muzice VUS Ondráš Brno a při lidových muzikách zúčastněných souborů.
Záštitu nad připravovaným VI. národním krojovým plesem přijali místopředsedkyně PS PČR Miroslava Němcová, generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík a hejtman kraje Vysočina František Dohnal.
Pořadatelé plesu každoročně usilují nejen o jeho další programové zkvalitnění, ale snaží se také o to, aby se ples stal místem zapojení nejen folklorních festivalů a folklorních souborů, ale také významnou společenskou akcí celého kraje.
Další informace může poskytnout ředitel přípravy dr. František Synek (tel. 518 620 450, 604 384 410, e-mail:synek@raz-dva.cz nebo synek@adam.cz), předsedkyně Horáckého folklorního sdružení Mgr. Eva Pejchalová (tel. 604 368 204), představitelé Folklorního sdružení ČR a města Žďár nad Sázavou.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 03.12.2003 v 09:14 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA