Výroční setkání zástupců členských souborů
Folklorního sdružení České republiky
Seč, 29. - 30. 11. 2003
V sobotu 29. a v neděli 30. listopadu 2003 se uskutečnilo ve vzdělávacím zařízení dětí a mládeže Junior v Seči výroční setkání vedoucích a hospodářů členských souborů Folklorního sdružení České republiky. Obsahem dvoudenního jednání, jehož se zúčastnilo bezmála 200 účastníků z celé České republiky zastupujících téměř polovinu z 392 členských souborů, bylo vyhodnocení činnosti sdružení v roce 2003, informace o průběžné činnosti sdružení i o záměrem na rok 2004.
Vstupní a zásadní příspěvek přednesl předseda sdružení pan Zdeněk Pšenica. O jednotlivých okruzích činnosti pak podrobně referovali také všichni ostatní členové výboru Folklorního sdružení ČR (programová, ediční a vzdělávací činnost, zahraniční činnost, činnost sekretariátu, propagace a služby na internetu, vnitřní činnost, dokumentace, archivace a budování knihovny). Členové byly seznámeni také s projednávanými návrhy přehlídek dětských a dospělých folklorních souborů a se zásadami a cíly činnosti i ekonomického zajištění projektu zřizování krajských Kanceláří FoS ČR. Účastníci byli také seznámeni s návrhem úprav Stanov FoS ČR, které budou dány všem členům k připomínkování a jimiž se bude zabývat koncem listopadu 2004 další řádná Valná hromada Folklorního sdružení ČR.
Součástí tohoto pracovního setkání vedoucích folklorních souborů byly též vzdělávací semináře. V rámci prvního z nich přednášel o otázkách práce v souborech a o zásadách scénické prezentace folkloru předseda Folklórnej únie na Slovensku pan Štefan Zima. Obsahem druhého školení, které vedl 1. místopředseda Folklorního sdružení ČR pan Ladislav Michálek a členka revizní komise FoS ČR paní Šárka Špačková, byly aktuální a důležité otázky spojené s vedením souborových účetnictví, grantová politika sdružení a formy či možnosti ucházet se o prostředky poskytované především ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy na činnost Folklorního sdružení ČR a jeho členských subjektů.
Setkání vedoucích členských souborů Folklorního družení ČR mělo pracovní charakter. I přesto však přítomní ocenili vystoupení dětského souboru Kuřátka Chrudim i lidové hudby Jaro z Ústí nad Orlicí.
František Synek
Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 03.12.2003 v 09:40 hodin