PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

VYHODNOCENÍ SPOLUPRÁCE FOLKLORNÍHO SDRUŽENÍ A ČESKÉHO ROZHLASU

9. 2. 2004
Před více než čtyřmi lety uzavřeli Český rozhlas v Praze a Folklorní sdružení České republiky DOHODU O SPOLUPRÁCI.
9. února 2004 se opět po roce sešli v prostorách Českého rozhlasu v Praze vedoucí představitelé obou institucí za účelem vyhodnocení spolupráce v uplynulém roce 2003.
Na straně Českého rozhlasu zasedli za jednací stůl; Václav Kasík, generální ředitel ČRo, Josef Havel, programový ředitel, Karel Zika, ředitel odboru komunikace a další přední činitelé vrcholového managamentu.
Za Folklorní sdružení ČR se schůzky zúčastnili ; Zdeněk Pšenica, předseda FoS ČR, Jiří Hába, člen výboru FoS ČR zodpovědný za oblast vnějších vztahů, Dagmar Matonohová, generální sekretář pro zahraničí a další významní pracovníci této největší kulturní nevládní zájmové organizace v ČR.
Vzájemná spolupráce má stále stoupající tendenci, což se velmi významně projevilo právě v roce 2003, kdy Český rozhlas slavil 80. Výročí a byl také hlavním mediálním partnerem pro všech 51 festivalů organizovaných Folklorním sdružením ČR. Zvláštní pozornost byla věnována pomoci ze strany Českého rozhlasu při vyvrcholení celostátní soutěže dětských interpretů lidových písní ve Velkých Losinách pod názvem Zpěváček. V minulém roce se jednalo již o 9.ročník a velmi pozitivně byl vyhodnocen u veřejnosti společný CD nosič z této akce. Akce pořádané FoS ČR na nichž byl v již zmíněném roce svého 80. Výročí zviditelněn i Český rozhlas shlédlo více jak milion návštěvníků. Pracovníci Českého rozhlasu informovali o rozšíření vysílacích časů s folklorní tématikou a také konstatovali, že je prokázána v těchto vysílacích časech zvýšená poslechovost zejména Čro 2.
Z připravovaných záměrů stojí jistě za povšimnutí návrh realizace internetového radia, na jehož přípravě k provozu byly učiněny první kroky. Projekt obdobného charakteru není zatím nikde v okolních zemích Evropy. Projednána byla také příprava jubilejního 10. ročníku soutěže Zpěváček a mnoho dalších společných akcí.
Účastníci schůzky konstatovali, že vzájemná koordinovaná spolupráce je prospěšná pro obě strany a bude tedy i nadále jejich společným zájmem v ní pokračovat. Proč jsou si obě tyto organizace tak blízké lze vyjádřit závěrečnými slovy na této schůzce z úst generálního ředitele ČRo Václava Kasíka ; ‘‘Folklor vychází z lidu a rozhlas je tu pro lidi’’

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 17.02.2004 v 13:18 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA