PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

68. tradiční POŠUMAVSKÝ VĚNEČEK

28.2.2004 PRAHA
V těchto dnech v Praze vrcholí přípravy tradičního, letos již 68. Pošumavského věnečku. Tento reprezentační chodský ples, který patří k největším a nejvýznamnějším akcím svého druhu v hlavním městě, pořádá Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze, k jehož čestným členům patří takové osobnosti našeho národa jako kardinál J. Beran, člen opery Národního divadla E. Haken, národopisec a hudební skladatel J. Jindřich, generálové Boček, Kutlvašr, Buršík a řada dalších.
Tradice pořádání Pošumavských věnečků v Praze je o rovných dvacet let delší, než plesů moravských a nebýt války, kdy byla spolková činnost zakázána, mohli bychom letos zaznamenat minimálně sedmdesáté pokračování této slavné tradice. Na Chodsku a v Pošumaví vzpomínají celé generace na neopakovatelnou atmosféru, která Pošumavské věnečky provází. Ten letošní se uskuteční v sobotu 28. února v Národním domě na Smíchově ve Velkém sále, Arbesově sále a v přilehlých reprezentačních prostorách. Protože je letošní reprezentační ples věnován zejména Pošumaví, vystoupí v pestrém programu hudebníci a tanečníci ze Souboru písní a tanců Šumava z Klatov, z Chodska přijede dechová hudba Hájenka a Moravu bude tentokrát zastupovat národopisný soubor Krušpánek z Valašska. Ve Velkém sále se dále představí oblíbený taneční orchestr J. Váchy a ve vedlejším Arbesově sále taneční orchestr Ústřední hudby Armády ČR se svými sólisty.
V bohaté tombole čekají na vítěze hodnotné ceny v podobě zahraničního zájezdu do Itálie od CK Campanatour ze Kdyně, let balonem, vykrmený vepř, chodská keramika z tvůrčí dílny manželů Mojžíšových z Bořic a dalších 120 hodnotných cen. V předsálí proběhne prezentace historiografických knih o Chodsku z domažlického vydavatelství Resonance a knihy lidových legend z Chodska "Pročpohádky".
Mediálními partnery 68. Pošumavskému věnečku jsou Český rozhlas, Mediatel Zlaté stránky a Rádio Prohlas.

Václav Kupilík

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Národní dům na Smíchově
Zveřejněno 18.02.2004 v 07:16 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA