PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

68. Pošumavský věneček

Praha vzdala hold Chodsku a Pošumaví
Uplynulou sobotu vepsalo Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví v Praze novou kapitolu do své sedmdesátileté historie.V Národním domě v Praze uspořádalo již 68. Pošumavský věneček. Tato vrcholná folklorní událost hlavního města má o celých dvacet let delší tradici, než moravské plesy, pořádané rodáky z tohoto na folklór bohatého regionu v Praze. Tentokrát byl Věneček věnován Pošumaví.
Během slavnostního zahajovacího ceremoniálu, za zvuků pochodu Josefa Flégla Sláva Chodsku, vytvořili svým příchodem krojovaní z Chodska, Klatovska spolu s hostujícími Moravany neopakovatelnou kulisu. Jejich pestré kroje jakoby přeměnily zaplněný Národní dům v pestrobarevnou louku. Bouřlivého přivítání se dostalo i Souboru písní a tanců Šumava z Klatov, který již před léty na Pošumavských věnečcích vystupoval. Letos byl pozván znovu, protože organizátoři tentokrát věnovali Věneček regionu Pošumaví.
Předseda Sdružení rodáků a přátel Chodska a Pošumaví dr. Václav Kupilík ve svém uvítacím vystoupení mimo jiné připomněl: "Zanedlouho vstoupíme do Evropské unie. Do tohoto společenství národů vstupujeme s tím nejcennějším příspěvkem - s bohatými tradicemi našeho lidu, s národopisnými tradicemi Chodska a Pošumaví, na které můžeme být právem hrdí a které tvoří klenotnici toho nejcennějšího, co český národ v srdci Evropy za léta své existence vytvořil. Evropská unie nás proto směle může přijmout s otevřenou náručí."
"Soubor písní a tanců Šumava svým vystoupením v Národním domě potvrdil, že patří k nejlepším v celém regionu", pochválil klatovskou omladinu předseda Folklorního sdružení České republiky Zdeněk Pšenica, který celé jejich vystoupení pozorně sledoval. Pochvalu si zaslouží za své dynamické a choreograficky propracované vystoupení i valašský soubor Krušpánek, poctivý výkon odvedla chodská dechová hudba Hájenka, taneční orchestr Ústřední hudby Armády ČR a taneční orchestr Jindřicha Váchy předvedli špičkovou profesionální produkci. Všichni svým dílem přispěli k příjemné slavnostní atmosféře večera, kterým provázel Milan Černohouz. 68. Pošumavský věneček se po všech stránkách vydařil.
Ten příští se má konat 26. února 2005, opět v obou hlavních sálech Národního domu.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Národní dům na Smíchově
Zveřejněno 05.03.2004 v 09:55 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA