PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Mezinárodní folklorní festival - Pražský jarmark

Akce 28. 8. - 5. 9. 2004
Místo konání: Praha - Praha 1, Ovocný trh
Termín konání:
Příprava 24. - 27. 8. 2004
Akce 28. 8. - 5. 9. 2004
Likvidace: 5. - 7. 9. 2004
Pořadatelé:
Městská část Praha 1
Bacare CS s.r.o.
Folklorní sdružení České republiky
Festival bude pod patronací Magistrátu Hlavního města Prahy a Městské části Prahy 1
Mediální partneři:
Český rozhlas
Mediatel - Zlaté stránky
Rádio Proglas
Dětská tisková agentura
Frekvence 1
Listy Hlavního města Prahy
Listy prahy 1
Časopis Folklor
Záměr - charakter - význam akce:

Jde o zcela ojedinělý projekt. Nultý ročník Mezinárodního folklorního festivalu si klade za úkol vytvořit novou tradici Pražského jarmarku a tím vyplnit tento chybějící článek pražských kulturních slavností. Tato originální akce je zaměřená na vystoupení našich i zahraničních folklorních souborů, na ukázky zajímavých řemesel a ochutnávky specialit české, moravské, slezské, ale i mezinárodní kuchyně. O dobrou pohodu se postarají i výrobci piva, vína, lihovin, soft drinků a dalších osvěžujících nápojů. Jarmark promění Ovocný trh v noci na 28. 8. v prostor pro zábavu a odpočinek návštěvníků Prahy z domova i ze zahraničí, ale i pro Pražany samotné. Náměstí ožije tradičními staročeskými řemesly, celou řadou stánků a stanů s občerstvením, kde budou prezentovány i speciality kuchyně jednoho z pořadatelů festivalu ze sítě restaurací Jarmark, čímž se významně rozšíří nabídka pro hosty. Pražský jarmark, pořádaný v historickém centru města, ještě více zvýrazní postavení Prahy, jako předního reprezentanta evropských kulturních hodnot. V souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie nabývá tato akce ještě většího významu.
Pódiová vystoupení:
Program pódiových vystoupení bude koncipován jako pestrá mozaika volně navazujících vystoupení převážně folklorních souborů s pravidelnými programy pro děti a vstupy dalších hudebních, tanečních a divadelních žánrů, což by pomohlo evokovat jarmareční tradici:
- na festivalu postupně představit folklorní soubory dětí, mládeže i dospělých z bližších i vzdálenějších regionů ČR
- široce využít také soubory z Prahy a Středních Čech, které by se na festivalu představily účastí v zahajovacím průvodu a jednodenními návštěvami (bez ubytování)
- využít zajímavé zahraniční soubory, které budou v době konání v ČR
- zvážit možnost pozvání souborů z družebních měst HM Prahy a Prahy 1
- do průvodu na začátek festivalu pozvat pochodující krojovanou dechovku
Schéma denního programu :
10,00 - 11,00 vystoupení pro děti (dětské folklorní soubory, divadelní soubory s programy pro děti)
17,00 - 18,30
19,30 - 21,00 volně navazující vystoupení folklorních a jiných souborů

V zahajovací den vystoupení krojované dechovky na Staroměstském náměstí (od 14,00 hod.), průvod krojovaných souborů na Ovocný trh, od 15,00 vlastní zahájení festivalu s krátkými i opakujícími se vystoupeními až do večerních hodin.
Na festivalu vystoupí soubory z Černé Hory, Indonésie, Itálie, Mexika, USA, Ruska, Slovenska a České republiky.
Tradiční řemesla:
Budou vytvořeny podmínky pro účast 30 - 40 ukázek tradiční české, moravské a slezské řemeslné výroby. Převážná většina ukázek bude zaměřena na předvedení výroby daného výrobku s následnou možností jeho prodeje.
Gastronomická část:
Zabezpečí občerstvení účastníků akce. Půjde zejména o tradiční speciality české, ale i mezinárodní kuchyně. Bude dobře postaráno i o znalce dobrého moku. V prostorách náměstí budou umístěny dva stany, jeden pro milovníky vína, druhý pro milovníky piva.

Zpracoval: František Roun 17.3.2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

25.08.2004 v 13:20Andrea

Tento festival PJ je urcite dobra myslenka, avsak zarazi mne, ze FOS nevi o Mezinarodnim folklornim festivalu Praha srdce narodu v kvetnu, ktery je uz tusim 7.rokem...proc tedy mluvite o ojedinelem projektu..Sama jsem se byla podivat na Staromestskem nam. na prehlidce remesel a tradicni vyroby.Vystupovalo zde i velke mnozstvi zahranicnich souboru.Spolupracujete s organizatory tohoto festivalu?
Hodne uspechu


Zveřejněno 18.03.2004 v 10:55 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA