PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Potěšení moje

Časopis Folklor 2/04
Nové album bylo křtěno a věnováno velké potěše vyhlášeného cimbalisty Františka Šuláka, který je čerstvým šedesátníkem a mimo jiného velkým milovníkem písní. František je šťastným cimbalistou, který doprovodil snad celé zpěvavé Podluží. Má velký cit pro pěkné harmonie a půvab písně. Nikdo neví, kolik zná písní - pravděpodobně všechny, co se narodily na Podluží, a zná i jiné, které tak citlivě doprovází. Vzácné je to, že tyto doprovody jsou pravdivé a výstižné. Je rodákem z nedalekého Lanžhota, známého města na jižní Moravě, o kterém je tolik veselých příhod a anekdot, sám se jim nebrání. Natáčení s ním bylo vždy plné veselí, úsměvu i jemného humoru. Je také zkušeným milovníkem vína.
František Šulák byl členem Břeclavanu a dalších souborů a muzik, teď hraje stabilně s Cimbálovou muzikou, která má jméno vyhlášeného pěvce Podluží Jožky Severina. Tato výborná muzika slaví deset let svého trvání a za tu dobu natočila několik zajímavých kompaktních disků a zapsala se do srdcí celého Podluží. Františku i muziko, "vaše potěšení” je i naše velká radost.
Křest tohoto alba byla velká sláva, na které se zúčastnili přední zpěváci lidových písní z blízka i daleka. Konal se 13. prosince v břeclavském Domě kultury za účasti početného a spokojeného obecenstva. Svým zpěvem potěšili Julie Kučerová -Severinová, Jožka Severin mladší i nejmladší, Jaroslav Tuček, František Studenka, Marie Prajková, Jan Beran, Luboš Málek a Luboš Holý i vynikající mužský sbor z Lanžhota. Pořad výstižně uváděla Marta Ondráčková, primášem byl Jan Blažek. V bohaté přehlídce účinkujících nechyběl ani Podlužák houslista Jan Kružík se svojí paní Renatou, také houslistkou.
Snad mohu prozradit, že nám byl nabídnut kouzelný mladý Modrý Portugal i známí "dva Němci - Müller a Thurgau" i další rozkošná vína, která zkrášlila oslavu Františkových šedesátin.

Jaroslav Jurášek

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 07.04.2004 v 13:43 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA