PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Střípky redakčního stolu

Časopis folklor 2/04
Rádi jsme blahopřáli.
V uplynulých prvních měsících letošního roku jsme velmi rádi společně blahopřáli několika přátelům, kteří se dožili významného životního jubilea. Významné životní jubileum oslavili nejen Josef Režný (80 let), Radomil Rejšek (75 let) a Věra Šimková (70 let), ale také Daniela Stavělová a Milan Zelinka (50 let). Všem jubilantům srdečně blahopřejeme, přejeme hodně zdraví a spokojenosti do dalších let a dalších příjemných a krásných společně prožitých chvil s písničkou, hudbou a tancem.
Zpěvník horáckých písní.
Milovníkům horáckého folkloru se nabízí příležitost k obohacení knihovny Písničkami a popěvky ze severu Horácka, které vycházejí v edici Vysočina za podpory kraje Vysočina a Městského úřadu ve Žďáře nad Sázavou. Zpěvník, obsahující 360 písniček a popěvků z území žďárského okresu a přilehlých sousedních oblastí s další stovkou jejich variant, je komentován na úrovní sbírky, jejích jednotlivých kapitol (guberniální sběr - Moravské národní písně Františka Sušila - Bartošovy sbírky - zápisy Sigismunda Vašátka - Prostonárodní písně Karla Jaromíra Erbena - zápisy Františky Kyselkové - zápisy Hynka Bíma - zápisy Josefa Kováříka - České národní písně Čeňka Holase - zápisy Josefa Zemánka - zápisy z doby republiky) a každé jednotlivé písně, a lze si jej objednat v knihkupectví Jaroslava Bučka, nádražní hala, 591 01 Žďár nad Sázavou.
Zemřel Jan Pivečka.
V pondělí 5. ledna náhle zemřel pan Jan Pivečka ze Slavičína (1920 - 2004). Zemřel náhle uprostřed svých pracovních plánů a přátel. Světoznámý obuvnický expert dříve vedl výrobu obuvi ve 28 zemích. V roce 1990 se po 44 letech působení v zahraničí vrátil do České republiky a podporoval děti a studenty i všechny původní tradice Valašska. Mnoho energie věnoval obnově zruinované dřevěnice z 19. století, v níž plánoval zřídit živé muzeum a ve které zahájil koncem loňského roku kursy šití papučí z ovčích kůží. Jeho heslem bylo Nikdy se nevzdávej!. Pomáhal také s realizací pořadů Mezinárodního folklorního festivalu v Luhačovicích i folklorních akcí v rodném Slavičíně. Čest jeho památce!
Rozloučili jsme se s Janem Dřínkem.
Počátkem roku jsme obdrželi také smutnou zprávu o úmrtí starosty Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska ve Žďáru nad Sázavou Jana Dřínka. Byl velkým přítelem představitelů Folklorního sdružení ČR a vždy podpořil pořádání Národních krojových plesů v tomto městě. S úctou budeme také na něj vzpomínat.

redakce

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 22.04.2004 v 14:46 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA