PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

11. Středočeský folklorní festival Tuchlovická pouť 2004

Základní informace o jedenáctém ročníku festivalu
Ve dnech 7. - 9. května 2004 bude probíhat již jedenáctý ročník Středočeského folklorního festivalu. Základní pořady se budou opět konat v obci Tuchlovice u Kladna, ale pořadatelé připravují některé pořady i mimo ni. Tato ojedinělá kulturní akce daného regionu si už našla své místo v srdcích mnoha pravidelných návštěvníků. V současné době je festival odborníky řazen mezi přední folklorní festivaly v rámci celé republiky.
Letošní ročník festivalu je pořádán opět pod záštitou středočeského hejtmana Petra Bendla. Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení České republiky, Pražská folklorní unie a obec Tuchlovice za finančního přispění Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a KÚ Středočeského kraje a ve spolupráci s Ochranným svazem autorským. Mediálními partnery Středočeského folklorního festivalu v Tuchlovicích jsou Český rozhlas, Rádio Proglas a Mediatel Zlaté stránky.Festivalu se účastní folklorní soubory z Čech, Moravy, Slovenska i z dalších zemí. Základ však tvoří soubory ze Středních Čech a z Prahy.
Festival bude zahájen v pátek (7. května) v 18,30 hodin v prostorách rekonstruovaného kostela sv. Havla v Tuchlovicích pořadem "Písně, které vracejí čas" souboru dobových nástrojů Chairé po vedením J. Krčka. V sále kulturního domu DUO v Novém Strašecí se od 20 hodin v rámci programu nazvaného "Vítejte u nás" představí domácí soubor Čtyřlístek a jeho hostující soubory. Sobota (8. května) bude patřit dospělým souborům. Dopoledne se soubory představí volnými vystoupeními mezi 10. a 12. hodinou v obci Tuchlovice, po poledni (ve 13 hodin) budou zástupci souborů a hostů přijati starostou obce v hotelu Česká hospoda Tuchlovice. Od 14 hodin bude možné zhlédnout hlavní program "S písní a tancem nejen po Čechách, Moravě a Slovensku" v areálu bývalého letního kina, kde se představí všechny zúčastněné dospělé soubory. Od 19 hodin budou mít zájemci možnost učit se přímo od členů vystupujících souborů v rámci "Školy lidových tanců". Večer (od 20 hodin) proběhne v sále České hospody staročeská "Pouťová tancovačka". Bohatý program bude pokračovat od 21 hodin v areálu přírodního kina pořady "Od všeho trošku" a "Masopustní hrou o svatbě", což jsou představení věnovaná 55. výročí založení souboru Gaudeamus. Večer bude završen ve 22.30 ohňostrojem před Českou hospodou a ve 23 hodin folklorním nokturnem s názvem "Dostaveníčko pod lipami", opět v prostorech bývalého letního kina. Nedělní dopoledne a odpoledne (9. května) pak bude patřit stejně jako v minulých letech dětským souborům. Mezi 10 a 12 hodinou vystoupí dětské soubory v obci Tuchlovice, ve 13 hodin přijme zástupce zúčastněných dětských souborů starosta Tuchlovic a den vyvrcholí přehlídkou dětských středočeských souborů a jejich hostů "Přijeli jsme na pou".
Festivalu se zúčastní folklorní soubory z Čech, Moravy, Slovenska i z dalších zemí. Základ však tvoří soubory ze Středních Čech a z Prahy. Letos se divákům představí celkem 19 souborů:

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 27.04.2004 v 07:44 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA