PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

NÁVRATY KE KOŘENŮM, aneb SETKÁNÍ NÁRODNOSTNÍCH MENŠIN JIHOMORAVSKÉHO KRAJE

BRNO, 15. 5. 2004
Právo na národnostní a etnickou identitu jako součást lidských práv respektuje identitu příslušníků národnostních menšin jako jednotlivců i skupiny projevující se zejména vlastní kulturou, tradicemi či jazykem, má na zřeteli vytváření multikulturní společnosti a usiluje o harmonické soužití národnostních menšin s většinovým obyvatelstvem.
I na území Jihomoravského kraje vedle sebe žijí příslušníci různých národnostních menšin a etnik, kteří se podílejí na kulturním, společenském a hospodářském životě a ve veřejných záležitostech.
NÁVRATY KE KOŘENŮM se uskuteční v Domě pánů z Kunštátu, Dominikánská 9, Brno, v sobotu 15. května 2004 od 10 hodin.
Pozvání přijali a na multikulturním setkání budou účinkovat zástupci slovenské menšiny v podobě dětského folklorního souboru a dospělého folklorního souboru PÚČIK, který v Brně působí již 13 let. Bulharské kulturní osvětové sdružení bude reprezentovat soubor Kytka, bulharské tance předvede i soubor bulharských lidových tanců PIRIN. SVAZ MAĎARŮ žijících v českých zemích jistě zaujme diváky temperamentními maďarskými tanci v podání souboru TISAVIRÁG. Polskou menšinu budou zastupovat děti z POLONUSU - polského klubu v Brně. A pokud máte rádi řecké písně a tance, jistě si nenecháte ujít vystoupení malých tanečníků ze souboru LYCEA ŘEKYŇ v ČR z Brna a velkých tanečníků ze souboru PROMETHEUS Řecké obce Brno. Do programu, který je připraven v průběhu celého dne, se dále zapojí Společenství Romů na Moravě, SPOLEČNOST JIŽNÍCH SLOVANŮ Brno, ASOCIACE RUSKÝCH SPOLKŮ v ČR, SDRUŽENÍ MORAVSKÝCH CHORVATŮ z Mikulova, KULTURNÍ SDRUŽENÍ OBČANŮ NĚMECKÉ NÁRODNOSTI v ČR, HELLENIKA NADAČNÍ FOND Brno, NĚMECKÝ JAZYKOVÝ A KULTURNÍ SPOLEK Brno, OBEC SLOVÁKOV v Brně, SDRUŽENÍ PRO BULHARSKO, SDRUŽENÍ ROMŮ A NÁRODNOSTNÍCH MENŠIN Hodonín, SPOLEČNOST PŘÁTEL PODKARPATSKÉ RUSI.
Záštitu nad setkáním převzal hejtman Jihomoravského kraje Ing. Stanislav Juránek.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 01.05.2004 v 21:23 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA