PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Dny Těšínského Slezska

Základní informace o nultém ročníku přehlídky
Ve dnech 29. - 30. května 2004 bude probíhat nultý ročník Dnů Těšínského Slezska.
Záměrem je v rámci dvoudenní prezentace zpropagovat region, přiblížit jeho folklor, kulturu a další zajímavosti a ukázat, že Těšínské Slezsko není jen obyčejný kraj "na konci republiky" jak by se z pohledu Pražanů mohlo zdát.
Letošní ročník je pořádán pod záštitou předsedy Senátu PČR pana Petra Pitharta.
V rámci dvoudenní akce se představí několik folklorních a tanečních souborů a hudebních seskupení. Součástí akce je i výstava, na níž se návštěvníci budou moci seznámit s pracemi zdejších fotografů a malířů.
V sobotním ( 29.května ) programu na pódiu ve Valdštejnské zahradě vystoupí gorolgrasová skupina Blaf z Jablunkova, gymnastická skupina Gimnaści z Vendryně, z Třince skupina Wečírek a pěvecké uskupení Male Ich Troje. Český Těšín reprezentuje taneční skupina Kanafas a Beata Bocková. Dále vystoupí pražskému publiku známa třinecká rodačka Krystyna Skalická.
Od 18 hodin v Hlavním sále Valdštejnského paláce zazní písně ženského pěveckého sboru Melodia z Návsí, hudba Třineckého komorního orchestru, zpěvy QUADRICINIUM VOCALE CARVINIENSE a na závěr vystoupí Smíšený pěvecký sbor Církve Bratrské z Hrádku.
Nedělní ( 30.květen) program je věnován folklóru.Uvidíme a uslyšíme folklor Těšínského Slezska od Jablunkova po proudu řeky Olše. Kroje zúčastněných souborů jsou přesnými rekonstrukcemi krojů z poloviny 19.století.
Diváci se setkají se soubory Olšina a Olšinka z Orlové, Slezan a Olza z Českého Těšína, Suszanie z Horní Suché, Bystrzyca z Bystřice nad Olší a z Jablunkova to budou soubory Jackové a Nowina.
Těšínské Slezsko je svéráznou oblastí, žije zde svérázný lid se svérázným nářečím v němž najdete slůvka česká, polská, německá a jidiš. Rovněž takový je i folklor lišící se od ostatních oblastí.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Valdštejnský palác
Zveřejněno 10.05.2004 v 12:12 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA