PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství Krásná Lípa

Základní informace o druhém ročníku festivalu
Ve dnech 11. - 13. června 2004 bude probíhat druhý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Tolštejnského panství. Koná se v Krásné Lípě, sídelním městě Správy národního parku České Švýcarsko a pořadatelé připravují některé další pořady i v okolních městech a obcích Šluknovského výběžku.
Letošní ročník festivalu je pořádán pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje pana Jiřího Šulce a patrony festivalu jsou pan Vladimír Laštůvka, polsanec Poslanecké snemovny parlamentu České republiky a pan Josef Zoser - seenátor Senátu Parlamentu České republiky. Tuto, v Ústeckém kraji ojedinělou kaci pořádá Folklorní soubor Lužičan ve spolupráci s městem Krásná Lípa, svazkem obcí Tolštějn a Folklorním sdružením ČR. Za finanční podpory Evropské unie, Ústeckého kraje, ministerstav kultury ČR, nadačního fondu Mosty naděje a dalších sponzorů v čele s Komerční bankou. Mediálními partnery jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Radio Proglas a Dětská tisková agentura.
Festival bude zahájen v pátek 11. 6. 2004 v 19.00 v Kulturním domě Krásná Lípa pořadem v rámci programu Česká hudba 2004 "Učitel a žák", věnovaný F. Sušilovi a Jeoši Janáčkovi. Vystoupí v něm VSPT Rusava z Bystřice pod Hostýnem, FS Lužičan z Krásné Lípy a sopranistka Vanda Březinová v doprovodu japonské klavíristky Mizuho Masuko.
Ve Varnsdorfu se v městkém divadle představí chorvatský folklorní a divadelní soubor Pémijská Beseda z Ivanova Sela.
V sobotu 12. 6. 2004 od 9.30 budou na podiu na náměstí v Krásné Lípě v pořadu "Děti a hudba" vystupovat folklorní soubory Žerotínek Strážnice, Šáteček Nymburk, Nisanka a Malá Nisanka z Jablonce nad Nisou, Pémijská Beseda Chrovatsko a finalisté dětské soutěže "Zpěváček".
Náměstí sousedního města Rumburk bude patřit moravskému folkloru v podání souborů Rusava Bystřice pod Hostýnem, Vonica Zlín a Kalina Babice. Od 13.30 půjde krojovaný průvod městem s měrem na náměstí, kde se přivítají vzácní hosté a zahájí hlavní program festivalu.
Zde se představí soubory Rusava Bystřice pod Hostýnem, Vonica Zlín, Pémijská Beseda Chorvatsko, Týnečáci Velký Týnec, Lužičtí Srbové Budyšín, Čtyřlístek Nové Strašecí, Kalina Babice, Macierzanka Polsko, Shirgischwalde SRN a Žerotín Strážnice.
Součástí hlavního programu je i vyhodnocení soutěže "O bábovku jarmarku". V 15.00 potěší obyvatele místního domova důchodců soubory Nisanka a Malá Nisanka, Šáteček, Žerotín a Žerotínek.
Do vedlejší rekreační obce Doubice zavítají Týněčáci s ukázkou hanácko-čuháckého folkloru.
Od 19.00 budou mít možnost předvést se souborové muziky i tančníci ve volné zábavě na zahradě areálu restaurace "U Kuruce".
Během celého sobotního dne bude zároveň probíhat v prostoru náměstí tradiční krásnolipský staročeský jarmark. Budete mít možnost nakoupit, ale i shlédnout výrobu více jak šedesáti lidových řemeslníků. Zajištěno též bohaté občerstvení.
V neděli se rozloučíme s festivalem od 14.00 v kulturním domě vystoupením místního dětského folklorního souboru Křiničánek, Týnečáku z Velkého Týnce a na závěr k tanci a poslechu zahraje dechová hudba orchestru Klause Klingera z Rumburka.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 11.05.2004 v 14:04 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA