PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

MEZINÁRODNÍ DĚTSKÝ FOLKLORNÍ FESTIVAL

XVII. Mezinárodní dětské folklorní dny v Liptále
LIPTÁL 2004
Ve dnech 11. až 13. června 2004 se již sedmnáctým rokem setkají v obci Liptál dětské domácí i zahraniční soubory na festivalu XVII. Mezinárodní dětské folklorní dny v Liptále. Hlavními pořadateli festivalu jsou Folklorní sdružení České republiky.Obecní úřad Liptál, Folklorní sdružení Lipta Liptál, Krajský úřad Zlín, Valašské folklorní sdružení Základní škola Liptál a Dětský domov - Speciální škola Liptál .
Záštitu nad festivalem převzala Alena Gajdůšková, senátorka Senátu Parlamentu České republiky, Jaroslava Přibylová, náměstkyně ministra obrany a Jiří Severin, člen rady Zlínského kraje pro kulturu.
Liptál leží v krásném prostředí Valašska nedaleko od Vsetína. Víceúčelový přírodní amfiteátr obce a obětavost pořadatelů festivalu vytváří pěkné prostředí pro účinkující i návštěvníky. Již osmým rokem je festival v úzkém kontaktu s mezinárodním armádním folklorním festivalem Rožnovská valaška, který probíhá ve stejné době ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově, kde dětské soubory předvádějí také své umění.
Za šestnáct let historie tohoto dětského festivalu navštívily Liptál soubory nejen z celé republiky, ale téměř z celého světa. V samotné obci působí soubor Lipta, který má ve svých třech dětských souborech na devadesát dětí.
Českou republiku bude reprezentovat deset souborů. Velký důraz je kladen na soubory z Valašska. Domácí soubory Malůšata, Malou Liptu a Country skupinu Poupata doplní Malý Vizovjánek z Vizovic a Malá Jasénka a Charita ze Vsetína, dále pak Hanáček z Brna, Hanáček z Tovačova, Děcka z Kunovic a Kyjovjánek z Kyjova. Mezi zahraniční účastníky festivalu budou patřit folklorní soubory Považan, Borievka a Zlatý Levík ze Slovenska a Bystritsa z Bulharska.
Součástí dětských slavností je i výstavka prací dětí Dětského domova - Speciální školy Liptál.
Po oba dny jsou pro všechny děti připraveny soutěžní hry se sladkými odměnami pro vítěze.
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice Č R a další.

Zpracoval: Václav Horčička, 8.6.2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 09.06.2004 v 12:47 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA