PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

8. Mezinárodní folklorní festival PLZEŇ 2004

10. - 13. června 2004
Ve dnech 10. až 13. června 2004 pořádá Soubor písní a tanců JISKRA Plzeň za spolupráce Folklorního sdružení České republiky, Města Plzně, Plzeňského kraje, Nadace 700 let města Plzně, Ministerstva kultury České republiky, Ministerstva školství, mládeže tělovýchovy České republiky, Českého rozhlasu Plzeň, Agentury propagace ČR - ACR Alfa a dalších partnerů již 8. Mezinárodní folklorní festival.
Záštitu nad festivalem převzali místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Jan Ruml a hejtman Plzeňského kraje Petr Zimmermann.
Českou republiku budou reprezentovat plzeňské soubory Jiskra, Jiskra 1958, Jiskřička I. a II., Mladinka a Meteláček, Úsměv z Horní Břízy, Máječek z Nýřan, Úslaváček ze Starého Plzence, Dětská lidová muzika z Chrástu, Písečan z Písku, Šarvanci z Prahy, CM Jaroslava Čecha z Uherského Hradiště, Ostravica z Frýdku - Místku a vítězové soutěže Zpěváček 2004. Zahraničí zastupují soubory Schmerlitz z Německa, Karousel z Ruska, Orobico z Itálie, Ferguson ze Švédska a Saddleworth Morris Men z Anglie. Je zajištěn i bohatý doprovodný program.
Festivalové programy, které zajistí výše jmenované soubory, se budou odehrávat od čtvrtku do neděle v sále SPŠD, na scéně u Branky, na náměstí Republiky v Plzni a v kině Elektra. Tradiční jsou páteční dopolední výchovné koncerty v kulturním sále Střední průmyslové školy dopravní v Plzni. V samostatných vystoupeních se postupně představí všechny zahraniční soubory a Dětský dechový orchestr.V neděli dopoledne je v Plzni připraven Hlavní dětský pořad na scéně u Branky a vyvrcholením festivalu je odpolední Galaprogram v plzeňském kině Elektra. Ozdobou festivalu budou historické a krojované průvody se selskou jízdou. Pozornosti neunikne ani Staročeský jarmark, ukázky lidových řemesel a lidové gastronomie. Český rozhlas bude před zahájením festivalu vysílat Špalíčky lidových písní.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas s výrazným podílem Českého rozhlasu Plzeň, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky, Dětská tisková agentura a AK - televize západočeského regionu. Festival podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice ČR a řada dalších sponzorů.
Srdečně Vás zvou pořadatelé, kteří dělají všechno pro to, aby se vám v historicky významné západočeské metropoli při festivalových dnech líbilo a alespoň na chvíli zapomněli na své starosti.

Zpracoval: Václav Horčička 10.6.2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 11.06.2004 v 08:46 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA