PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XII. mezinárodní armádní folklorní festival
VI. přehlídka skupin historického šermu
ROŽNOVSKÁ VALAŠKA

Rožnov pod Radhoštěm 10. - 13. června 2004
Od 11. do 13. června 2004 se ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční již XII. mezinárodní armádní folklorní festival spojený s VI. přehlídkou skupin historického šermu.
Hlavními pořadateli jsou Armáda České republiky, město Rožnov pod Radhoštěm, Folklorní sdružení České republiky, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ a Armádní folklorní asociace.
Nad festivalem převzal záštitu poslanec Poslanecké sněmovny PČR Petr Nečas a náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Pavel Štefka.
Pozvání k účasti přijal VUS ondráš Brno, FS Dunajec Olomouc, FS Lučina Brno, FS Trnka Vyškov, FS a DFS Púčik Brno, DFS Rosénka Praha, DFS Jánošíček Brno, DFS Dunaječek Olomouc, DFS maleníček Lipník nad Bečvou, DFS Klebetníček Vyškov, Hradecká CM a Dětská CM Háj Háj ve Slezsku. Nebudou chybět ani zahraniční hosté, FS Považan Povážská Bystrica, FS Borievka Košice a FS Bistritsa Bulharsko. Historický šerm zastupují skupiny Signum, Bretníři, Non Sanctus, Dobová hudba Codex a Klub vojenské historie Nový Jičín.
Pro návštěvníky je připraven bohatý program:
Pátek 11. června 2004
10.00 hod. - Dřevěné městečko
Rožnovským dětem - vystoupení pro děti rožnovských škol
19.30 hod. - Amfiteátr na Petřekově stráni
Zahájení 12. ročníku MAFF Rožnovská valaška 2004
Žijí v písni - vzpomínkový pořad u příležitosti oslav 50. výročí založení VUS Ondráš Brno
Sobota 12. června 2004
09.00 hod. - Náměstí T. G. Masaryka
Roztančené náměstí - živá pozvánka všech zúčastněných souborů
09.30 hod. - Náměstí T. G. Masaryka - VMP
Průvod městem - defilé a představení účastníků festivalu
12.00 hod. Dřevěné městečko
Hudba starých časů - koncert Dobové hudby Codex
13.00 hod. - Dřevěné městečko
Mečem i sekerou - přehlídka skupin historického šermu
13.00 hod. Dřevěné městečko
Pojďme si hrát - pořad dětských folklorních souborů
13.00 hod. - Stráň pod Šťúralovou hospodou
Boj o stráň - rekonstrukce historické bitvy - program Klubu vojenské historie Nový Jičín
14.30 hod. - amfiteátr Na stráni
Naše kořeny - Naše korene - vzpomínkový pořad u příležitosti oslav 50. výročí založení VUS Ondráš Brno (dříve VSPT Jánošík)
15.15 hod. - amfiteátr na Petřekově stráni
Mečem i sekerou - přehlídka skupin historického šermu 2.část
18.30 hod. - Dřevěné městečko
Setkání na valašce - pořad folklorních souborů AČR
20.15 hod. - amfiteátr Na stráni
Z cuku do cuku - hudební pořad - účinkují skupina Docuku a Peter Uličný a New country - host John Thomas Dále (GB)
21.30 hod. - amfiteátr Na stráni
Ondrášovské besedování - k poslechu i tanci hraje CM Jaroslava Harazína, CM Soláň a CM bývalých členů VSPT Jánošík
00.00 hod. - Dřevěné městečko
"A včil už hraj...” - zábavy pro účastníky festivalu
Neděle 13. června 2004
11.00 hod. - Dřevěné městečko
Skřivánčí trylky - soutěž dětských zpěváčků
12.00 hod. - Dřevěné městečko
Klání, klání - galaprogram VI. ročníku Přehlídky skupin historického šermu
12.30 hod. - Dřevěné městečko
Na veselú notu - pořad cimbálových muzik a hudebních uskupení
13.00 hod. - Stráň pod Šťúralovou hospodou
Rekonstrukce historické bitvy - program Klubu vojenské historie Nový Jičín
13.45 hod. - Dřevěné městečko
Zdaleka i z blízka - pořad zahraničních souborů
15.00 hod. - Dřevěné městečko
Mějte se tu dobře - galaprogram a slavnostní ukončení festivalu
Hlavními mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura.
Festival podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice ČR a další.

Václav Horčička, 10.6.2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 11.06.2004 v 08:53 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA