PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

KUNOVSKÉ LÉTO 2004

14. až 20. června 2004 - Kunovice
Ve dnech 14. až 20. června 2004 pořádají Občanské sdružení Kunovjan, Město Kunovice a Folklorní sdružení České republiky ve spolupráci s městy Uherské Hradiště a Staré Město XI. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu KUNOVSKÉ LÉTO.
Záštitu nad touto akcí převzal místopředseda Senátu PČR Mirek Topolánek, senátor Josef Vaculík a hejtman Zlínského kraje František Slavík.
Na festivalu se představí osmnáct dětských folklorních souborů a dětských lidových muzik z České republiky a šest souborů zahraničních.
Bohatý program festivalu zahajuje v pondělí 14. června 2004 v přírodním areálu v Kunovicích řezbářské sympozium, které provází celý festival. V úterý 15. června v Lázních Ostrožská Nová Ves bude v 18.00 hod. uveden Profilový pořad, stejně jako 16. června v Uherském Hradišti. V tento den zahájí v Kunovicích v 9.00 hod. řezbářská škola, která potrvá až do konce festivalu. V 10.00 hod. se uskuteční první výchovný koncert s taneční dílnou v Popovicích, druhý ve čtvrtek ve Starém Městě a třetí v pátek v Polešovicích. Ve čtvrtek od 17.00 hod. se po průvodu městem roztančí soubory v ulicích a na Masarykově náměstí ve Starém Městě. V pátek 18. června uvedou v 19.00 hod. v přírodním areálu v Kunovicích soubory POLENO z Bratislavy a BUFO z Prahy pořad Převážně - nevážně, po kterém následuje tancovačka s V.S.P. Bandem. Sobotní program 19. června zahájí v 8.00 hod. Svatojánský jarmark lidových řemesel na Mariánském náměstí v Uherském Hradišti. V 9.30 hod. vystoupí soubory na výstavě Zahrada Moravy ve Starém Městě a v 10.00 hod. bude v Uherském Hradišti soutěž verbířů s ukázkami chlapeckých her a tanců. V přírodním areálu v Kunovicích začíná v 15.30 hod. soutěžní pořad Bosá léta a v 18.00 hod. následuje zábavní a taneční večer Večerní muzicírování. Večer bude ukončen, pouze pro děti, ve 22.00 hod. ohňostrojem. Neděli otvírá již v 7.30 mše svatá za festivalové děti. V 9.30 hod opět vystoupí soubory na výstavě Zahrada Moravy a následně budou soutěžit malí zpěváčci. Potom již v Kunovicích dojde festival do svého finále, přes slavnostní průvod městem ve 13.30 hod. s vystoupením před radnicí, vernisáž řezbářských děl ve 14.45 hod. až ke galaprogramu v přírodním areálu v 15.00 hod. pod názvem Hop nožky moje.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival podpořili Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Zlínský kraj, CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice ČR, Slovácké muzeum Uherské Hradiště, Klub kultury Uherské Hradiště, Program obnovy venkova, Spolek pro Obnovu venkova v České republice, Škola vesnice v Modré, Visegrádský fond, Česká národní agentura MLÁDEŽ, Nadace Děti - kultura -sport a sponzoři.

Zpracoval: Václav Horčička 14.6.2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

24.06.2004 v 21:46Sklenaříková Hana

Myslím, že by si děti, které na tomto festivalu vystupovaly zasloužily i prezentaci fotografií. Jistě by jim to udělalo radost a nejen jim, ale i všem příznivcům folklórního dění. Jistě by se to projevilo i v usilovnější přípravě na další akce. Co vy na to??


Zveřejněno 15.06.2004 v 08:03 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA