PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

30. Slavnosti písní a tanců "Pod Zvičinou"

17. až 20. června 2004 - Lázně Bělohrad
Ve dnech 17. až 20. června pořádají Folklorní sdružení České republiky, Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, KÚ Královéhradecký, Město Lázně Bělohrad, Městské kulturní středisko Lázně Bělohrad, Anenské slatinné lázně a.s. Lázně Bělohrad, Pivovar Nová Paka a.s. a Sdružení členů a přátel folklorního souboru Hořeňák
jubilejní 30. ročník
Slavnosti písní a tanců Pod Zvičinou.
Záštitu převzal ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach, poslanec Parlamentu ČR Vlastimil Dlab a hejtman Královehradeckého kraje Pavel Bradík.
Tradičních národopisných slavností, které se odehrávají při příležitosti 55. výročí založení souboru Hořeňák, se v letošním roce zúčastní kromě místních hostitelských souborů Hořeňák a Hořeňáček také soubory Jitřenka z Dolní Čermné, Dětský soubor Heleny Salichové z Ostravy, Taneční škola Betty z Prahy, Kovářovan z Kovářova, Lužičan z Krásné Lípy a Šafrán z Jablonce nad Nisou.
Ze zahraničí byly na slavnosti pozvány folklorní soubory Mbunda z Afriky, Manghín e Manghina z Itálie, Kalinka z Ruska, Folkloreesemble e V. Altenburg z Německa, Menestins z Lotyšska a Przyrowskie nutki z Polska.
Festival zahajuje již ve čtvrtek 17. června v 19.00 hod. představení zahraničních souborů v areálu lázní. V pátek v 9.30 hod. je v zámeckém parku tradiční výchovný koncert pro základní školu Lázně Bělohrad. Večer v 19.00 hod. vystoupí zahraniční soubory v obcích Miletín a Mlázovice. V sobotu v 10.00 hod vystoupí soubory v lázeňském areálu pro lázeňské hosty. Ve 13.00 hod odstartuje v zámeckém parku V. ročník Polka rallye o pohár předsedy FoS ČR na 200 metrů pro krojované, nekrojované a děti. Ve 14.30 hod. budou v zámeckém parku samostatná vystoupení folklorních souborů. V 19.30 hod. zahrají v zámeckém parku lidové hudby. Ve 21.00 hod. je v zámeckém parku slavnostní pořad k 55. výročí souboru písní a tanců Hořeňák Nikde se tak netancuje. Sobotní večer zakončí Lidová veselice. Nedělní festivalový den začíná v 9.00 hod. Mší svatou, při níž bude požehnáno městským praporům i praporu souboru Hořeňák, celebrovanou pod širým nebem před Fričovým muzeem. V 10.00 hod. roztančí soubory náměstí K.V. Raise a ve 13.00 hod. zpestří barvy krojů ulice města při defilé všech souborů. Galaprogram Třá, jsme chléb neměli ve 14.00 hod. v zámeckém parku slavnosti ukončí.
Pořadatelé festivalu však nezapomněli ani na milovníky turistického sportu. Při příležitosti slavností je pro ně v sobotu 19. června 2004 připraven pochod krásným Podzvičinskem, nazvaný "Hoškova šlápota Raisovým krajem" s trasami o délce 16, 27, 38 a 50 km. Turistický pochod bude odstartován v časných ranních hodinách u CK HOŠKA- TOUR.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Festival podpořili, CAC Leasing, a.s., OSA Praha, Sdružení Tradice ČR, Sklárny Bydžov, TG tisk s.r.o. Lanškroun, Korda a spol. s r.o., Disco Phoenix Pecka, Hotel Horizont Pec pod Sněžkou a další sponzoři.

Zpracoval: Václav Horčička, 15. června 2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

17.08.2004 v 14:24Lenka Ondroušková

prosím potrbuji zjistit obchodní rejstřík z Polska. Předem děkuji za odpoveď.o)))


Zveřejněno 16.06.2004 v 08:01 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA