PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

11.ročník
Mezinárodní folklórní festival Klatovy 2004

Klatovy 8. - 11. 7. 2004
Festival byl oficiálně zahájen v pátek 9.7. 2004 v 15:30hod. na náměstí Míru v Klatovech. Samotná vystoupení souborů však začala již o den dříve od 20:00hod. programem s názvem "Folklór bez hranic",
který se uskutečnil v letním kině v Klatovech a vystoupily zde čtyři zahraniční soubory. V pátek od 18:30hod. do 20:00hod. probíhal program v kostele Sv. Vavřince s názvem " Muzikanti hrajte".
V sobotu 10.7. od 9:30hod. do 11:00hod. se konalo slavnostní přijetí zástupců souborů starostou města Karlem Mrázem na místní radnici. Zúčastnili se ho i ministr životního prostředí Libor Ambrozek, poslanec PS PČR Jiří Bílý a mnoho dalších hostů. Sobotní odpoledne přesněji od 14:00hod. do 16:hod. zpříjemnili tanečníci návštěvníkům opět na náměstí v Klatovech. Od 19:00hod. do 21:00hod. probíhal festivalový galaprogram "Klatovy 2004" ve zcela zaplněném sále Městského kulturního střediska (cca 400 diváků). Po jeho skončení se opět od 21:00hod. do 24:00hod. roztančilo klatovské náměstí.
V neděli od 10:00hod. do 11:30hod. pokračoval program slavnostním průvodem městem ukončeným krátkým vystoupením všech souborů opět na hlavním pódiu na náměstí. Od 14:00hod. do 16:00hod. tančili na náměstí dětské soubory v pořadu s názvem "Kdo si hraje nezlobí". Poslední setkání s tancem a lidovou písničkou probíhalo od 16:00hod. do 18:00hod. pod názvem "Naši hosté se loučí". Každý pořad na klatovském náměstí navštívilo cca 800 diváků.
Kromě těchto hlavních pořadů probíhalo během festivalu i mnoho pořadů doprovodných např. vystoupení souborů v Městském parku v Klatovech nebo vystoupení na hradech Klenová a Velhartice.
Festival se konal pod záštitou ministra životního prostředí Libora Ambrozka, poslance PS PČR Jiřího Bílého a starosty města Klatov Karla Mráze. Finanční podporou přispělo mnoho institucí - Mezinárodní višegrádský fond, Folklórní sdružení ČR, Plzeňský kraj, město Klatovy a mnoho dalších sponzorů. Prezidentkou festivalu byla jako každoročně pí. Irena Valentová a hlavním organizátorem Folklórní sdružení Šumava Klatovy.
XI. ročníku se zúčastnily tyto soubory: Šumavánek a Šumava Klatovy, Lipina - Vracov, Májek - Brno, Mrákov a Mráček z Mrákova, Barunka - Česká Skalice, Stázka - Teplá, Benešáček - Benešov, PAYS DE HANAU - Francie, Lasowiaci - Polsko, Ogrenietis - Lotyšsko, Les Éclusiers - Kanada, Kis Kurázsi - Maďarsko a Dúbrava - Slovensko. Celkem asi 500 tanečníků a muzikantů.

Vypracoval: David Kolář 14.7.2004
TEL: 603183068

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 26.07.2004 v 08:32 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA