PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Dudáci znovu ve Strakonicích!

Strakonice budou opět po dvouleté přestávce dějištěm mezinárodního svátku dudáků z celé Evropy a z USA.
Již po šestnácté se sjedou do města Švandy dudáka soubory a jednotliví dudáci, aby předvedli krásu svých národních krojů, obyčejů a hudby. Rozjasní a rozveselí celé město, budou hrát, zpívat a tančit pro radost všech, kteří chtějí naslouchat. Pro letošní festival připravili pořadatelé rozšířenou nabídku pořadů tak, aby festivalem žilo celé město.
Kromě tradičních vystoupení na hradním nádvoří, v letním kině a domě kultury jsou připravena noční představení na schodech domu kultury, kde můžete nejen naslouchat, ale také si sami zazpívat při dobrém jídle a strakonickém pivě.
Další novinkou je i scéna, která bude v provozu v sobotu a v neděli na rampě před Městským úřadem ve Strakonicích. Na ní se budou střídat jednotliví dudáci a menší skupiny, které publiku představí moderátor.
Souběžně bude otevřen i řemeslný jarmark a stánky s občerstvením. Bude se hrát i v areálu nemocnice, v domově důchodců a na dalších místech ve městě.
Nebudou chybět ani oblíbené průvody městem.Ten čtvrteční bude z důvodu rekonstrukce Bavorovy ulice řazen na náměstí.
Věříme, že festival, na němž se představí přes 900 účinkujících, přivede opět do města mnoho turistů. Přáli bychom si,aby si odnášeli jen ty nejlepší dojmy z festivalu i města a rádi se do Strakonic vraceli.
Rádi bychom, aby občané města považovali festival za svůj a byli shovívaví v případě, že radost ze života budou účastníci projevovat poněkud nahlas.

Přejeme festivalu i vám krásné počasí, ještě krásnější dojmy z festivalu a
pohodu v duši!

Informace o festivalu získáte na www.kultura.strakonice.cz nebo na tel.čísle 00420 383 321 541, informace o vstupenkách na infocentrum@strakonice.cz nebo na tel.čísle 00420 383 321 540.

V průběhu festivalu získáte informace v Městském informačním centru na Velkém náměstí ve Strakonicích tel. 00420 383 700 700 nebo Mapovém informačním centru CIAO v prostorách strakonického hradu tel. 00420 383 323 400, kde můžete objednat i ubytování.

Za přípravný výbor Eva Dresslerová, ředitelka festivalu

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 20.08.2004 v 21:21 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA