PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XV.Mezinárodní folklorní festival Brno´04 - 1. den

Ve čtvrtek 26.8.2004 v 19,00 se v Brně opět po roce rozezněla festivalová znělka. Na scéně Loutkového divadla RADOST, kde proběhl zahajovací koncert, se v průběhu večera vystřídali soubory z Brněnska: Černovická krojovaná skupina, Křenovák a Líšňáci.Ze zahraničních souborů svým strhujícím výkonem zaujal soubor Zornitsa z Bulharska. Dynamické a pěkné vystoupení předvedl dětský soubor Kornička ze sousedního Slovenska a dlouhý potlesk diváků byl oceněním pro soubor Creadores eméritos de Bolívar z Kolumbie.
V hledišti bylo možno vidět a na rautu po koncertu bylo možné se setkat s Miroslavou Němcovou místopředsedkyní poslanecké sněmovny, Stanislavem Juránkem hejtmanem Jihomoravského kraje, Petrem Duchněm primátorem Statutárního města Brna, PhDr.Vlastou Ondrušovou z Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici, Mnislavem Zeleným bývalým velvyslancem ČR v Kolubii, Dr. Františkem Kovářem generálním tajemníkem pro zahraniční vztahy České obce sokolské, panem Bohuslavem Hrubešem zástupcem FoS ČR, zakladatelem brněnského festivalu Mgr. Janem Miroslavem Kristem a spoustou dalších osobností z politického či folklorního života. Přítomni byli také zástupci firem, které festivalu finačně přispívají k možnosti jeho realizace.
Divácké ohlasy na první veřejný koncert XV.Mezinárodního folklorního festivalu v Brně byly nadmíru pozitivní, přijměte touto cestou pozvání na další festivalová představení, která proběhnou především v centu města Brna, ale také např. v městské části Brno - Líšeň.
Podrobný program lze najít na adrese : //www.folklornet.cz/

M.Z.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 27.08.2004 v 07:22 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA