PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

9. ADÁMKOVY FOLKLORNÍ SLAVNOSTI V HLINSKU

28. až 29. srpna 2004
Již po deváté se 28. a 29. srpna 2004 konají v samém srdci Českomoravské vysočiny Adámkovy folklorní slavnosti. Jejich pořadatelem je Folklorní sdružení České republiky a město Hlinsko za podpory Pardubického kraje. Spolupořadatelem jsou soubor písní a tanců Vysočan Hlinsko a Městský kulturní klub Hlinečan. Je to mezinárodní přehlídka folklorních souborů, která svým významem přerostla rámec regionu.
Adámkovy slavnosti převzaly svůj název po hlineckém rodáku a čestném občanu města Hlinska Dr. Karlu Václavu Adámkovi. Dr. Adámek, ač původním povolání právník, je autorem nespočetného množství etnografického materiálu (lidové stavitelství, zvykosloví, obyčeje, lidová hudba a tanec atd.). Z těchto materiálů čerpá řada východočeských folklorních souborů.
Program festivalu je rozvržen do dvou dnů. Sobota 28. 8. patří dětem. V programu Hrajeme si, tancujem a zpíváme, který je zároveň Memoriálem Věry Svobodové, vystoupí soubory Malé Zálesí z Luhačovic, Ostravička z Frýdku Místku, Bajdyšek z Třebíče a vynikající slovenský soubor Trenčan z Trenčína. Samozřejmě nebude chybět ani domácí soubor Vysočánek.
Neděle 29. 8. patří již tradičně dospělým souborům v programu Tak se u nás tančí a zpívá. Vystoupí domácí soubor Vysočan, valašský soubor Portáš z Jasenné, Bítešan z Velké Bíteše, Malé Zálesí z Luhačovic a slovenský soubor Trenčan z Trenčína. z obce Wies se
Nebude chybět ani průvod. Celá akce se koná na hlineckém Betlémě, který je součástí Souboru lidových staveb Vysočina. Prostředí Betléma dává nádhernou kulisu této akci.
Pořadatelé srdečně zvou všechny příznivce folkloru na tuto jedinečnou akci.
Generálním sponzorem je Východočeská plynárenská a. s. Hradec Králové.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Slavnosti podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, Sdružení Tradice ČR, Ochranný svaz autorský Praha a další sponzoři.

Tiskovou zprávu zpracoval : Milan Slavík, řed. 8. AFS v Hlinsku

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 27.08.2004 v 15:28 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA