PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Encyklopedia:
Basic information
Folklore festivals
Festivals abroad
Ensembles and groups
Regional associations
Personalities
Magazine Folklore
Searching

Calendar:
Folklore events
Festivals

Abroad:
Calendar C.I.O.F.F.
Calendar I.O.V.
Festivals abroad
Offers from abroad
Offers abroad
Youth exchanges
Circles
Half-circles

Public:
Authorities of The FoS ČR
Novelties, news,...
Archive 2002
Archive 2001
Basic dokuments
Contracts
Subsidies supplied
Browsing articles

Address book:
Secretariat of The FoS ČR
Leaders of ensembles
Directors of festivals
Representatives of regions

Services:

For registered users

DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

1. pražský folklorní festival zahájen

Tisková zpráva FOS ČR
V sobotu odpoledne byl zahájen za účasti desítky folklorních souborů a mažoretek z České republiky, Polska a Itálie slavnostním průvodem ze Staroměstského náměstí na Ovocný trh 1. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Pražský jarmark 2004. Návštěvníky přeplněného náměstí, na němž kolorit folklorních vystoupení doplnily stánky tří desítek řemeslníků předvádějících své umění a zručnost, přivítali představitelé pořadatelských organizací - Vladimír Vihan, starosta Městské části Praha 1, Jan Mužátko, prezident společnosti Bakare Gastroservis s.r.o. a Zdeněk Pšenica, předseda Folklorního sdružení ČR.
Festivalu, který na Ovocném trhu bude probíhat do soboty 4. září, se zúčastní celkem 34 folklorních souborů, z nichž 11 je zahraničních. Návštěvníci budou mít možnost se seznámit s argentinským, italským, polským, ruským, mexickým, slovenským, indonéským a slovinským folklorem.
Uspořádání 1. mezinárodního folklorního festivalu Pražský jarmark 2004 je programovým vyzněním snah pořadatelů o oživení letního turistického ruchu v centru Prahy a cílenou snahou představit domácím i zahraničním návštěvníkům Prahy český, moravský, slezský i zahraniční folklor v podání dětských a mládežnických folklorních tanečních a hudebních souborů.

František Synek,
místopředseda Folklorního sdružení ČR

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.08.2004 v 17:32 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA