PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Kovářov 3. září oslavoval

Kovářov
Jihočeská obec Kovářov ožila v pátek 3. září oslavami. První významnou událostí bylo vyhodnocení jubilejního desátého krajského kola soutěže v Programu obnovy venkova, kdy se do Kovářova sjeli zástupci soutěžících obcí, aby převzali ocenění udělená krajskou hodnotící komisí. Obec Kovářov získala v této soutěži 1. místo a stala se nositelem titulu Jihočeská vesnice roku 2004.
Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo v místním kulturním domě za účasti významných hostů Jihočeského kraje, Ministerstva zemědělství, Ministerstva pro místní rozvoj, Spolku pro obnovu venkova ČR, Svazu měst a obcí ČR, zástupců Poslanecké sněmovny, Senátu Parlamentu České republiky, Folklorního sdružení ČR, Nadace Vltava a dalších.
O kulturní program celého dne se staraly složky Občanského sdružení Kovářovan. Jako první se představili zpěváci Kovářovanu ve vstupu "Přiletěli dva holoubci", dále následovalo vystoupení dětských souborů Kovářovánek a Malý Kovářovan s programem "Na louce". Divadelní společnost Podkova, další složka sdružení, předvedla etudu "Zdravý nemocný" z komedie Doma je doma aneb Trampoty čistě manželské. S country tanci vystoupily děti z Malého Kovářovanu a ukázaly, že si dovedou poradit i s jiným tanečním žánrem. Na závěr slavnostního vyhlášení se na jevišti představil přítomným hostům Kovářovan s celosouborovým vystoupením s názvem "Nechoď tam, pojď radš k nám".
Těší nás, že Občanské sdružení Kovářovan svými aktivitami významnou měrou přispělo k ocenění Kovářova v letošním jubilejním ročníku soutěže, což potvrzovali zástupci krajské hodnotící komise. Důležitou úlohu folkloru v obci potvrzují i slova hejtmana Jihočeského kraje RNDr. Jana Zahradníka v publikaci vydané u příležitosti X. ročníku soutěže, ze které vybíráme následující citaci ... "Velmi silnou pozici má v obci také folklor. Činnost spolku Kovářovan i každoroční festival jsou toho asi nejviditelnějšími projevy. Věnovat se folkloru znamená poznávat život, pocity, přání, hodnoty a myšlení našich předků. Poznat, čím žili oni, a do dnešních dnů si přenést jejich zkušenosti" (konec citace).
O tom, že se v obci opravdu daří rozvíjet lidové tradice, svědčí dvacetiletá činnost folklorního souboru Kovářovan, který si toto výročí připomenul a oslavil také 3. září v místním kulturním domě. Oslava tohoto jubilea byla zahájena společným setkáním a fotem současných i bývalých členů Kovářovanu. Souboru poděkovali za činnost jeho vedoucí, starosta obce a pogratulovat přijel Kovářovským i soubor Doudleban, který se během večera představil s programem stejně jako jubilant. Oslavám byli přítomni další významní hosté, kteří soubor v jeho činnostech podporují, Ing. Jaromír Talíř, poslanec Parlamentu ČR a Mgr. František Fořt, předseda správní rady Nadace Vltava.
Po úvodní oficiální části se dobře bavily nejen folklorní soubory, hosté, ale i diváci, kteří zaplnili místní kulturní dům.
Všem přítomným do pozdních nočních hodin hrála k poslechu a tanci Chrástecká kapela Ratata.

Vedoucí souboru Kovářovan
manželé Milan a Pavla Škochovi

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Kovářov
Zveřejněno 07.09.2004 v 07:53 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA