PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

XXII. PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI

12. září 2004 na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově
Ve neděli 12. září 2004 proběhnou v Prostějově již XXII.PROSTĚJOVSKÉ HANÁCKÉ SLAVNOSTI navazující na tradičně pořádané hody.
Festival organizuje Město Prostějov, Folklorní sdružení České republiky a DUHA - kulturní klub u hradeb v Prostějově tradičně ve spolupráci s Hanáckým folklorním sdružením se sídlem v Prostějově.
Záštitu nad slavnostmi převzal starosta města Prostějova Jan Tesař.
Na hodovou neděli je připraven bohatý program. Již od rána vyhrává Vřesovanka, krojovaná hanácká dechovka Vladimíra Žocha z Vřesovic. Dětské hanácké soubory se představí v komponovaném pásmu Jaro na Hané. Soubory z Vyškova, Prostějova, Kralic, Ústí u Hranic, Prosenice, Němčic a Dzbel se představí s pásmy tanců a dětských her, např. Smrtka, Jaro na Hané, Štanderle pro Madlenku, Jahodáři atd. Ještě dopoledne následuje koncert CM z Konice s primášem Josefem Maškem. Odpoledne zahajuje pořad Weytora s milostnými, žertovnými a pijáckémi písněmi středověku, renesance a baroka. V komponovaném pořadu Či só hode... vystoupí dospělé hanácké soubory Trnka z Vyškova, Cholinka z Choliny na Hané, Haná z Přerova, Olešnica z Doloplaz, Mánes z Prostějova, Klas z Kralice na Hané, Haná a Mladá Haná z Velké Bystřice. Večer uzavírá slavnosti koncert špičkové folkové skupiny Kamelot. Programy dětských a dospělých souborů provází slovem Marie Pachtová z Vyškova.
Bohatý je doprovodný program. Na nám. T. G. Masaryka se bude konat tradiční hodový jarmark, jehož součástí bude nejen prodej výrobků lidových řemeslníků, ale rovněž předvádění jejich práce. Na své si přijdou rovněž milovníci tradiční kuchyně, je zajištěno hodové občerstvení.
V Nové synagoze k jejímu stému výročí a k 55. výročí Husova sboru v Prostějově a v kostele Povýšení svatého kříže se budou konat mše a slavnostní bohoslužby se svátostním požehnáním. Zároveň je připravena výstava fotografií starého Prostějova.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura. Slavnosti podpořili Sdružení Tradice ČR, Ochranný svaz autorů Praha, CAC Leasing a.s. Praha, Sdružení hasičů Čech a Moravy, finančně přispívá Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Zpracoval: Václav Horčička 3.9.2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Hanácké slavnosti
Zveřejněno 07.09.2004 v 09:12 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA