PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ


Nadpis Tabulky 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Tabulka 1
Nadpis Tabulky 2
Tabulka 2
Tabulka 2
Tabulka 2


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Kovářovan na VII. Doudlebských dožínkách

11. září 2004
Jihočeský folklorní soubor Kovářovan navštívil již posedmé tradiční Doudlebské dožínky na pozvání místního folklorního souboru Doudleban, hlavního pořadatele akce. V sobotu 11. září byly dožínky zahájeny formanskou jízdou, kdy na ozdobených vozech tažených koňmi jeli členové folklorních souborů za zpěvu a hudby. Pro zpěvačky Kovářovanu byl připraven také jeden pěkně zdobený vůz, na kterém jely společně s harmonikářem. Tanečníci souboru šli za vozem a všichni svým zpěvem lákali přihlížející diváky na blížící se kulturní program. Po veselém průvodu obcí zastavily vozy s účinkujícími na louce nad místní hospodou, kde bylo již připravené podium a lavičky pro přicházející diváky. Po úvodním slovu moderátorky a zdravici hejtmana Jihočeského kraje Jana Zahradníka, se na podiu začaly střídat folklorní soubory.
Folklorní soubor Kovářovan na podiu Doudlebských dožínek.
Folklorní soubor Kovářovan na podiu Doudlebských dožínek.
Kovářovan si s Doudlebanem již několik let předávají na svých akcích žertovné dárky a tak se na Doudlebských dožínkách dočkali i letos veselého překvapení. Na podium přivezli Kovářovští ve starém kočárku malého potomka, údajně následek návštěvy Doudlebanu v Kovářově na Jihočeském folklorním festivalu. Mezi mládenci Doudlebanu poté nastalo vyšetřování týkající se otcovství. Jak se ale ukázalo, místo potomka ležel v kočárku buclatý panáček plný pivních plechovek s dobrým pivem a uzeným.Všichni Doudlebáci si oddechli, dáreček s chutí převzali a Kovářovští se již těší, jaké překvapení přiveze soubor Doudleban do Kovářova na festival v příštím roce.
Členové Kovářovanu při předávání žertovného dárku hostitelům.
Členové Kovářovanu při předávání žertovného dárku hostitelům.
Kromě žertovného vstupu s potomkem Kovářovan předvedl divákům i dva programy, které byly seřazeny do půlhodinového bloku veselých písniček a tanců z Kovářovska i okolí. Po ukončení vystoupení všech souborů převzali vedoucí od pořadatelů upomínkové dárky na VII. Doudlebské dožínky a další program byl již ve znamení lidové zábavy v místní hospodě.

Vedoucí souboru Kovářovan
manželé Milan a Pavla Škochovi

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 14.09.2004 v 09:55 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA