PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Jubilant Vítězslav Koukal

Časopis Folklor 5/2004
Ing. Vítězslav Koukal, CSc., ředitel Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, se narodil 30. srpna 1944 v Brně. Absolvoval Střední zemědělsko-technickou školu ve Znojmě a Vysokou školu zemědělskou v Brně, kandidátem věd se stal v roce 1984. Ve své odborné činnosti se zaměřil především na historii zemědělství.
V letech 1967 - 1999 působil jako ředitel Zemědělského muzea v Lednici a ve Valticích. V roce 1999 byl na základě konkurzního řízení jmenován ředitelem Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
Na svém pracovišti ve Valticích se v 90. letech zaměřil na výstavní činnost. Inicioval spolupráci kulturních a vědeckých institucí v regionu. Spolu s Regionálním muzeem v Mikulově, se Státním okresním archivem v Mikulově a s Muzeem a galerií v Břeclavi se velkou měrou podílel na přípravě několika pozoruhodných výstav, z nichž připomeňme alespoň výstavu Rudolf II. na Moravě.
Za pět let práce ve Valašském muzeu v přírodě se mu podařilo dokončit generální rekonstrukci Národní kulturní památky Pustevny, zkvalitnit péči o sbírky a zintenzívnit veřejnou kulturní činnost muzea. Před dokončením je nová rozsáhlá expozice Vývoj lesnictví v českých zemích, připravovaná v přemístěném objektu panské vozovny.
Výrazně se podílí na činnosti organizace AIMA - Association Internationale des Musées d´Agriculture, a to jako člen prezídia a od roku 2001 jako její prezident. Na září 2004 připravuje světový kongres této instituce.
Vítězslav Koukal se v roce 2001 stal prezidentem Národní sekce IOV - Internationale Komission für Volkskunst. Od roku 2002 je ředitelem Mezinárodního folklorního festivalu Rožnovské slavnosti.
Na svém novém působišti byl zvolen do zastupitelstva města Rožnova, je členem rady města a členem kulturní komise.
Vítězslav Koukal se výrazným způsobem zasloužil o rozvoj kultury na Moravě.

redakce

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.09.2004 v 14:44 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA