PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

K jubileu Ladislava Michálka

Časopis Folklor 5/2004
Stává se, že vývoj společnosti bývá ovlivněn významnými osobnostmi, které svým působením dokáží získat pro danou věc spoustu lidí a rozvoji společnosti tak dát určitý směr.
V Liptále je beze sporu touto osobností Ing. Ladislav Michálek. Nejen že řadu let pracoval jako poslanec a zastupitel ve své obci, všichni Liptalané znají jeho jméno neodmyslitelně spojeno s Mezinárodním folklorním festivalem - Liptálské slavnosti.
Ing. Ladislav Michálek věnuje veškerý volný čas práci pro jednotlivé složky Souboru valašských písní a tanců Lipta. Je znám jako schopný a neúnavný organizátor všech aktivit souboru, skromné první ročníky Liptálských slavností se časem právě jeho zásluhou proměnily v mezinárodně uznávaný folklorní festival. Díky němu je v souboru kladen nemalý důraz na práci s dětmi a mládeží, a tak se valašské lidové tance, písně a zvyky v Liptále skutečně stále dědí z generace na generaci.
Při své práci vykonává funkci 1. místopředsedy Folklorního sdružení ČR, kde má kromě funkce zastupování předsedy sdružení, také úkoly v okruhu zahraničních kontaktů a spolupráce. Zabývá se také hodnocením ekonomické situace sdružení. Při své práci pro sdružení vytvořil kolem sebe tým mladých spolupracovníků, kteří se zaujetím realizují přijaté záměry zahraniční propagace a spolupráce našich souborů a festivalů. V současné době řídí poslední přípravy na 35. ročník Liptálských slavností.
Přejeme mu k jeho životnímu jubileu jmény svými, jménem všech liptálských a pražských kolegů i jménem všech obdivovatelů folkloru hodně zdraví, osobní spokojenosti i elánu do další práce, která přináší radost mnoha lidem.

Miroslav Vaculík, František Synek

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.09.2004 v 14:44 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA