PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJDOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

POLABSKÁ VONIČKA
VIII. mezinárodní setkání dětských školních folklorních souborů

"ŠEBKŮV NYMBURK 14. - 17. 10. 2004"
S myšlenkou pořádat v Nymburce tento festival přišel na sklonku roku 1996 pan Ing. Oldřich Kusovský, dlouholetý vedoucí dětského folklorního souboru Šáteček. První ročník se uskutečnil na podzim v roce 1997. Festival se koná každoročně o víkendu v polovině října a je jediným festivalem v České republice, který se věnuje dětským školním folklorním souborům. Festival nese jméno folkloristy nymburského regionu Sváti Šebka .
Hlavním pořadatelem Polabské voničky je Městské kulturní středisko v Nymburce. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, soubor Šáteček ZŠ Semice a Dům dětí a mládeže Nymburk.
Záštitu nad tímto ročníkem festivalu převzali místopředsedkyně výboru PS P ČR Anna Čurdová, 1. náměstek ministryně MŠMT ČT Václav Pícl a starosta Města Nymburka Ladislav Kutík .
Hlavním programovým dnem pro veřejnost je pátek 15. října. Dopoledne se uskuteční dvě představení pro školní děti. V 19,30 pokračuje festivalový program Galavečerem všech účastníků v Hálkově městském divadle v Nymburce. Zahraniční soubory bude reprezentovat katalánský Esbart de Villaseca a Sedula z Litvy. Z České republiky se představí soubory Olšinka z Orlové - Lutyně, Kuřátko z Bánova, Kuřátka a Zrníčka z Chrudimi a domácí soubor Šáteček.
Sobotní den bude patřit již tradičně účinkujícím. V dopoledních hodinách, bude-li příznivé počasí, roztančí soubory nymburské náměstí. Odpoledne se pak ve tříhodinovém pořadu "Soubory souborům" mohou účinkující více navzájem poznat a v prostorách nymburského kulturního domu předvést svým folklorním kolegům svůj um.
Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura.
Festival z největší části financuje Město Nymburk, přispívají Folklorní sdružení ČR a Krajský úřad pro Středočeský kraj.
Slavnosti podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice ČR a řada dalších sponzorů.

Zpracoval: Václav Horčička 2. 9. 2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 30.09.2004 v 07:52 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA