PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Zpíváme pro radost

PETER DVORSKÝ UVÁDÍ MALÉ ZPÉVÁČKY A SVÉ HOSTY 9 . a 10. 10. 2004 V KONGRESOVÉM CENTRU PRAHA
Při častých kontaktech pořadatelů folklorních akcí v České a Slovenské republice se zrodil nápad uspořádat společný mezinárodní koncert nejlepších dětských zpěváků lidových písní z obou republik, vítězů obdobných soutěží "Zpěváčci" a "Slávik Slovenska". Při zrodu této myšlenky stál také patron obou soutěží Peter Dvorský. Těmto koncertům předcházely výměny 2 - 3 nejlepších dětí na republikových finále obou soutěží. První z těchto koncertů se uskutečnil v roce 2001 v budově Slovenského rozhlasu v Bratislavě a svojí úrovní se stal výzvou a inspirací pro Folklorní sdružení ČR. Našemu sdružení se podařilo uskutečnit v září roku 2002 ve spolupráci s Kongresovým centrem Praha, Českým rozhlasem, Magistrátem Hlavního města Prahy a dalšími partnery, mj. také s podporou Ministerstva kultury ČR, dva koncerty v Kongresovém centru Praha: koncert vítězů, na kterém vystoupili nejlepší zpěváčci a slávici a koncert hvězd, na kterém společně s nimi vystoupili také Peter Dvorský a Eva Urbanová za doprovodu Symfonického orchestru Hlavního města Prahy FOK, Orchestru lidových nástrojů VUS Ondráš Brno a Orchestru ľudových umeleckých nástrojov Slovenského rozhlasu. Koncerty měly velmi dobrý ohlas u publika a vystoupení nejlepších zpěváčků a sláviků jsou zaznamenána na CD. 20. září 2003 se uskutečnil třetí společný koncert v Koncertní síni Slovenské filharmonie Reduta v Bratislavě.
Dva galakoncerty lidové písně pod názvem "Zpíváme pro radost" jsou připraveny také na letošní podzim. Uskuteční se ve dnech 9. a 10. října 2004 v Kongresovém centru Praha.
První z nich, koncert "Zpěváček - Slávik", se koná v Jižním sále kongresového centra v sobotu 9. října v 17,00 hodin. Vystoupí na něm 7 dětí - finalistů Celostátní přehlídky dětských zpěváků lidových písní ČR, 7 dětí - finalistů celostátní soutěže Slávik Slovenska a "malí vyslanci" lidového zpěvu z Polska, Maďarska, Rakouska, Německa, Bulharska a Ruska. Doprovodí je Orchestr lidových nástrojů VUS Ondráš Brno pod vedením Michala Gani a Orchester ľudových umeleckých nástrojov Slovenského rozhlasu Bratislava pod vedením Miroslava Dudíka. Spolu s dětmi zazpívá také Peter Dvorský.
Druhý z koncertů, "Zpíváme pro radost", se koná v Kongresovém sále Kongresového centra Praha v neděli 10. října 2004 v 19,30 hodin. Účinkujícími budou Peter Dvorský, Marie Rottrová, Sisa Sklovská, Paľo Habera, Diabolské husle - Jano Berky Mrenica a vítězové dětských soutěží Zpěváček a Slávik 2004. Doprovodí je opět Orchestr lidových nástrojů VUS Ondráš Brno pod vedením Michala Gani a Orchester ľudových umeleckých nástrojov Slovenského rozhlasu Bratislava pod vedením Miroslava Dudíka. Večerem provází Jitka Novotná. Zatímco před dvěma lety zpívali Peter Dvorský a Eva Urbanová klasický repertoár, letos zazpívají všichni interpreti lidové písně. Jejich vystoupení bude krásným dárkem nejen pro návštěvníky koncertu, ale také vysokým oceněním dětského zpěvu a lidové písně. Produkčně se na tomto projektu podílí Alena Nachtigalová, manažerka Petra Dvorského - NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT.
Pořadateli koncertů jsou Folklorní sdružení ČR a Kongresové centrum Praha ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvem kultury ČR, Asociací krajů ČR, Magistrátem Hlavního města Prahy, Českým rozhlasem, Parkem Praha 2000, Přípravným výborem Slávik Slovenska, regionálními sdruženími FoS ČR a Nadačním fondem Most naděje. Koncerty se konají u příležitosti 10. výročí soutěže "Zpěváček" a jsou věnovány 200. výročí narození Františka Sušila, sběratele lidových písní.
Záštitu nad koncerty přijali Stanislav Gross, předseda vlády ČR, genpor. Pavel Štefka, náčelník Generálního štábu Armády ČR, Pavel Bém, primátor Hlavního města Prahy a Peter Dvorský.
Mediálními partnery koncertů jsou Český rozhlas, Mediatel - Zlaté stránky, Dětská tisková agentura a Radio Proglas. Koncerty generálně podporuje: T- Mobile dále Zdravotní pojišťovna MV ČR, OSA Praha, CAC Leasing, TG TISK s.r.o. Lanškroun, ACR Alfa a další.
Vstupenky jsou v prodeji v pokladně Hudebního divadla v Kongresovém centru Praha, v sekretariátu Folklorního sdružení ČR a v síti Ticket Pro. Pro dopravu návštěvníků doporučujeme metro (linka C, stanice Vyšehrad), osobní automobily mohou parkovat na placeném parkovišti Kongresového centra Praha.

Zpracoval: Jiří Pokorný, 21.9. 2004

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Kongresové centrum Praha
Zveřejněno 28.09.2004 v 08:01 hodin

Copyright 1998-2023 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
    FOLKLORNÍ AKCE
      TURISTIKA