PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Nové CD CM Vonica Krumvíř "Rok na vsi"

Časopis Folklor 4/04
Když jsem si prohlédl detailní program tohoto CD, řekl jsem si, proč se tato významná muzika regionu Hanácké Slovácko pouští také do písní valašských, slovenských i písní jiných slováckých regionů, tak proč bych o tom psal. Když jsem si však přečetl doprovodné průvodní slovo, pochopil jsem, že jde o setkávání bratří Aloise a Viléma Mrštíků s regiony a osobnostmi v nich, o dotyk těchto významných umělců s osobnostmi při cestách Valašskem, Slováckem a Slovenskem.
Při poslouchání jsem zjistil, že výborného valašského pěvce Josefa Lažu doprovází neméně vynikající cimbalista Valach Jan Rokyta a že horňácké písně zpívá bard Horňácka Luboš Holý, že slovenské lidové písně dobře zpívá Antonín Bukovský, primáš předního souboru Polana z Brna, který se důvěrně zabývá Slovenskem. Ostatní regiony Slovácka jsou pravdivě upraveny dobrými upravovateli: Magdalenou Múčkovou, Martinem Zemanem, Janem Zaviačičem. Takže nešlo o povrchní pestrost, důvod byl programový.
CD je rozděleno do čtyř ročních období, která jsou poeticky uvedena Jiřím Duškem a Magdalenou Múčkovou, rozenou Uprkovou. Skvostné je průvodní slovo. CD oplývá dalšími vynikajícími pěvci jako jsou mladincí Jana Zaviačičová a Vít Funk či zkušeným Martinem Foretníkem, Františkem Korábem, Janem Zaviačičem i v neposlední řadě Magdalenou Múčkovou a dalšími pěvci už jmenovanými.
Grafická úprava vynikající brožurky i CD je dílem Lenky Gajdové. Nahrávka s výbornou úrovní Cimbálové muziky Vonica s primáši Františkem Korábem a Petrem Koutníkem je dokonale režírovaná Janem a Pavlem Rokytovými s tradičně dobrým zvukem Ivo Roubala. Nahráno bylo v letech 2003 a 2004 v hudebním studiu Českého rozhlasu Ostrava.

Jaroslav Jurášek

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.07.2004 v 08:47 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA