PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY UVODNI STRANA UVODNI STRANA HLAVNÍ STRANA HLAVNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ JIHOMORAVSKÝ KRAJ PARDUBICKÝ KRAJ KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ LIBERECKÝ KRAJ VYSOČINA PRAHA STREDOČESKÝ KRAJ ÚSTECKÝ KRAJ JIHOČESKÝ KRAJ PLZEŇSKÝ KRAJ KARLOVARSKÝ KRAJ

ENCYKLOPEDIE FoS
Základní informace o FoS ČR
Adresář FoS
Partneři FoS
Folklorní festivaly FoS ČR
Folklorní soubory FoS ČR
Folklorní materiály
Folklorní projekty
Folklor a media
KALENDÁŘ FOLKLORU
Folklorní akce a lidové umění
Festivaly FoS ČR
ZAHRANIČNÍ AKTIVITY FoS
Zahraniční aktivity
Zahraniční festivaly
Výměny a nabídky
Kolečka a půlkolečka
AKTUALITY A ZPRÁVY
Aktuality, novinky, zprávy, ...
Poskytované dotace
Archiv článků
FOLKLOR A TRADICE
Časopis Folklor
Folklor a lidové tradice v ČR
Etnografické členění ČR
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla
Kroje a lidové oblečení
SLUŽBY
Vyhledávací centrum
Pro registrované

Časopis FOLKLOR


DOPORUČUJEME
Zpíváme pro radost
 
 

Dyjavánek slavil Velikonoce

Časopis Folklor 4/04
Rozdílné země, rozdílná kultura, zvyky a obyčeje. Jsou však "svátky", které si připomínají lidé na celém světě. Velikonoce se slaví, samozřejmě dle vlastních tradic a náboženského přesvědčení, na celé Zemi. Folklorní soubor Dyjavánek měl v této době dvě vystoupení, o kterých bychom se chtěli zmínit.
Dne 3. dubna 2004 vystoupil pro handicapované děti ze znojemského Dětského centra na jejich velikonoční besídce, která se stala již malou tradicí. Toto velmi pěkné odpoledne znamená pro organizátory (pracovníky Dětského centra) mnoho příprav, ale výsledek stojí za to. Děti zahrají a zatančí a potom se všichni, bez rozdílů zapojí do různých činností, jako je pletení pomlázky, zdobení vajíček, výroba velikonočních dekorací. A ještě se také svorně "pustí" do nepřeberného množství dobrot, které obětavě připravují maminky a babičky. Chutnalo všem a nezbývá, než se těšit na příští rok.
V neděli 11. dubna 2004 se Dyjavánek představil veřejnosti Jarním koncertem, který se konal v chrámu sv. Mikuláše. Hostem byla Cimbálová muzika Antonína Stehlíka. V první části programu zazněly písně již známé, potom vystoupili hosté a druhá část vyjadřovala události křesťanských Velikonoc.
Poslední píseň Buď chválen... si zazpívalo publikum společně s malými i velkými muzikanty a zpěváky. Podle slov pana vikáře Bartoše byla tato akce na určitý čas poslední, neboť kostel bude rekonstruován. Dyjavánek by chtěl touto cestou poděkovat za umožnění vystoupení a z výtěžku koncertu věnuje 3.000,- Kč na tuto opravu.
Poděkování patří také všem, kteří pomohli při přípravě a organizaci. Cimbálové muzice A. Stehlíka za hostování a pomoc a hlavně dětem, které věnovaly svůj prázdninový čas zkouškám a koncertu.
P.S. ... a že byly občas slyšet chyby? Omluvte nás, nebyli jsme kompletní, mnoho kamarádů vlivem aprílového počasí onemocnělo a někteří slavili Velikonoce mimo Znojmo.

Anna Bulová

DALŠÍ INFORMACE: Folklorní sdružení ČR
Zveřejněno 16.07.2004 v 08:47 hodin

Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
 
FOLKLORNÍ FESTIVALY
FOLKLORNÍ AKCE
TURISTIKA